Bir e-ticaret danışmanı ile çalışmanızın size ve e-ticaret sitenize pek çok katkısı olmaktadır. Bir kere eğer e-ticaret siteniz varsa ve beklentilerinizi henüz karşılamıyorsa 2 ihtimali göz önünde bulundurun;
1. E-ticaret siteniz çok mu yeni?
2. Bir yerlerde hata mı yapıyorsunuz?

“İlk sorunu bekleyerek belki çözebilirsiniz ancak 2. sorun için ne yapmalısınız?” sorusunun cevabını kendime de uyarlayarak yanıtlamaya çalışayım.

E-ticaret danışmanı ile (özellikle de benimle :)) çalışmanızın size pek çok faydası olacaktır. Gelin bunları beraber inceleyelim.

 • Tedarikçi Anlaşmaları:
  Firmanız için yeni tedarikçiler bulmak bazen zordur. Özellikle birden fazla kategoriye hizmet veriyorsanız, e-ticaret danışmanı olarak bu konuda daha önce çalıştığım tedarikçi firmalarla sizin için görüşmeler sağlayabilir ya da size özel yeni tedarikçilerin temin edilmesini sağlayabilirim.
 • Altyapı Kurulumu:
  E-ticaret sitenizin alt yapısı sektörünüze hitap ediyor mu? Ya da tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? Bunu test etmeden öğrenmek hem zaman hem de para kaybına yol açmaktadır. Tecrübelerimi sizinle paylaşabilir, size en uygun e-ticaret yazılımının hangisi olduğuna beraber karar verebiliriz.

Hatırlatma: Herhangi bir e-ticaret yazılım firması ile anlaşmam olmadığından sizi birkaç firma arasında seçim yapmak zorunda bırakmadığımı hatırlatmakta fayda var.

 • Kargo Anlaşmaları:
  Pek çok kargo firması ile görüşmeler yapmaktayım ve ister istemez bir yakınlık sağlamaktayım. Bu sayede de pek çok firmadan daha uygun fiyatlara taşıma yapılmasını sağlayabiliyorum. Dolayısı ile kargo anlaşmaları adımında da sizin adınıza görüşmeler sağlayabilirim. Ancak unutmayın yeni bir firmaysanız uygun fiyatları almak bazen uzun sürebilmektedir.
 • Sanal POS:
  Artık ödeme yöntemler eskisi kadar kısıtlı değil. Pek çok ödeme yöntemi tercih etmek mümkün. Bunun için belki bana ihtiyacınız bile yok ancak bu işlerin oluşturduğu zaman kaybını sizin için üstlenebilirim.
 • Dijital Pazarlama:
  Özellikle Google Adwords günümüzde en popüler ve tercih edilen dijital reklam kanalı. Gerek kolay ölçülebilirliği, gerekse sıcak satışa olan büyük etkisi sebebiyle binlerce firma ve web sitesi tarafından tercih edilmektedir. AYZ Dijital Adem Altan olarak Google Adwords Partner‘i olmamız ve tüm reklamcılık kanallarını uzman bir anlayışla yönetebildiğimizi belirtmekte fayda var. Ana amaç her zaman düşük maliyet/yüksek kazanç olmaktadır. Böylece reklam bütçenizin boşa gitmesini de engellemeyi hedeflemiş oluyoruz.

Hatırlatma: Google Adwords reklamlarında orjinal Adwords paneli tercih etmekteyim. API panellerin oluşturduğu güvensizlik ortamının böylece önüne geçebiliyoruz ve siz de dilediğiniz zaman rapor alabilir, reklamlarınızın performansını inceleyebilirsiniz.

 • Sosyal Medya:
  Günümüzde sosyal medya artık çok önemli bir konuma sahip. Potansiyel müşterileriniz muhtemelen şu anda bile bir sosyal ağda vakit geçiriyor. Facebook, Instagram ve Twitter bu konuda tartışmasız ülkemizde lider ve bu kanallarda pek çok firma da ürünlerinin ya da hizmetlerinin tanıtımını yapmaya başladı bile. Sosyal medya uzmanı bir ekiple özellikle e-ticaret sitenizin hizmetlerini ve ürünlerini profesyonel bir şekilde tanıtabiliriz. Unutmayın ki sosyal medyada ürün linki paylaşmak sosyal medya yönetimi değildir.
 • E-ticaret Sitelerine Özel SEO:
  Daha önce defalarca anlattığım için SEO hakkında çok fazla bilgi paylaşmayacağım ancak e-ticaret siteleri için yapılan SEO çalışmalarının standart siteler için yapılan SEO çalışmalarından farklı olması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Standart bir sitede yapılan hataların geri dönüşü mümkün olmakla beraber, yeni bir isimle çıkmak gibi çözümler üretilebilir. Ancak e-ticaret sitelerinde yapılacak yanlış çalışmalar büyük maddi kayıplara sebep olabilmektedir.

Eğer sizinde bir e-ticaret siteniz varsa ve acil olarak profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız buraya tıklayarak tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bol kazançlar dilerim.

2 yorum. Yeni Yorum

Arabamın lamda sensörün sıkıntı var dedi usta al dedi bende aldım denedi usta sorun lamda sensörun de değilmiş 730 tl para verdim iade edip paramı istedim fakat olumsuz cevap aldım tüketici haklarına dilekçe versem paramı alabilirmiyim

Konunun yeri burası değil ama, işlemler internet üzerinden olmadığı sürece yorum yapmam doğru olmayacağını bir de buradan belirteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.