Güncelleme:

E-ticaret yazılımı alınabilecek firmalar her geçen gün arttığından bu listeyi de güncellemek zorunda kaldım. Yeni eklediğim firmaları en üst sırada görebilirsiniz. Eğer sizin de önereceğiniz firma ya da bir e-ticaret yazılım firması hakkında düşünceleriniz varsa lütfen yorum bırakmayı ihmal etmeyin.
Not: Bu yazı üzerinden çok zaman geçmesine rağmen halen en çok okunanlardan. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

E-ticaret Yazılımı Kiralayabileceğiniz ve Listeye Yeni Eklenen Firmalar:

E-ticaret Yazılımı Kiralayabileceğiniz Firmalar:

E-ticarete yeni girmek isteyenler için öne çıkan e-ticaret yazılım firmalarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu firmaları incelerken bütçeniz ve sektörünüzü ne kadar karşıladığına bakarak karar vermeniz doğru olacaktır. Her ne kadar aralarında uçurumlar olmasa da teknik desteği, hızı, seo uyumluluğu ve firma referanslarını kontrol etmeniz en azından ön bilgi niteliği taşıyacaktır.

Bol kazançlar dilerim.

49 yorum. Yeni Yorum

Sektörel Tedarikçi entegrasyonları fiyat karşılaştırma siteleri ve alternatif pazarla entegrasyonu için sitemizi ziyarete diniz…

http://www.xmlentegrasyonu.org

muzaffer pekcan
02/09/2013 13:26

neden sadece kiralık e-ticaret sağlayan firmaları paylaştınız? Bir blog yazarı olarak türkiyede geliştirilen satılık eticaret yazılımlarını tanıtmazsanız bu ülke nasıl gelişecek?

Örneğin ben onlardan birini kullanmaktayım. Yıllık ücret ödemiyorum.

Çok doğru bir yaklaşımda bulunmuşsunuz. Kesinlikle hem Türkiye’de hem de dünyada geliştirilmiş ücretsiz yazılımlar mevcut. En kısa zamanda bununla ilgili bir yazı paylaşacağım.

Yönlendirmeniz için teşekkür ederim.

Muzaffer Pekcan
19/01/2015 11:15

rica ederim.

güncellemişsiniz evet. ancak benim kullandığım sistem aralarında yok. reklam olmasın ben buradan paylaşmayacağım. ancak yıllık yenileme ücreti olmayan belkide türkiyedeki ilk eticaret yazılım firması benim kullandığım.

yinede listedeki firmalarda kaygadeğer. araştırmalarınıza devam etmelisiniz. benim kullandığım yazılım ve bazı ağır toplar hala listede yok.

Keşke çalıştığınız firmayı da ekleseydiniz. Diğer okuyucularıma yol göstermiş olurdunuz belki de 🙂

Ben de merak ettim şimdi.

cuhadar(@)yandex.com.tr adresine atabilirsen memnun olurum

ayan73@yahoo.com adresine yazılım firması Hakkı’nda bilgi verirseniz çok sevinirim, eticarete girmeyi düşünüyorum çok yardımız olur…

Yazınız oldukça bilgilendirici ve profesyonel e-ticaret alt yapısı sağlayan firmaları kapsıyor: Firmamızı da yazınıza eklediğiniz için teşekkür ederim.
E-ticaret sitesi açmak isteyenlere başta sunucu ve ödeme sayfalarında alınmakta olan güvenlik önlemleri olmak üzere bir çok konuda ileri teknoloji kullanıldığı için profesyonel bir e-ticaret altyapısı kullanmalarını tavsiye ederim.
Bütün ödeme sistemlerinin kolayca entegre edilebiliyor olması, istenilen sitenin XML kurulumlarının sağlanması, özel sunucularda saldırı ve tehditlere karşı alınan önlemler, toplu mail gönderimleri, hiç bir yazılım bilgisi dahi olunmasa kullanılıyor olabilmeleri, özel olarak SEO-SEM ve SMO eğitimlerinin verilmesi ve daha bir çok avantajı tek bir çatı altında bulabileceğiniz yazılımlardır e-ticaret paketleri.
E-ticaret altyapısı kullanan siteler garanti altına alınmak ile birlikte istenen her türlü gelişme özel yazılım ekipleri ile birlikte siteye uygulanabilmektedir. Sürekli destek sağlanmakta ve yaşanan sorunlar anında çözüme kavuşturulmaktadır.
Sonuç olarak kullanılacak özel olarak kullanılacak bir e-ticaret altyapısı bütün ihtiyaçları karşılamak ile birlikte güvenli bir şekilde internette online satış yapabilmenizi sağlamaktadır.

Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Gökhan Hasar
18/02/2015 20:24

Şu saydıklarınızın çoğu fos firmalar. Bence bunları önermeden önce durum dereceleri hizmet kalitelerini araştırmış olsaydınız. Çünkü burada saydığınız bir çok firmadan berbat ötesi hizmet alan hatta parasını kaptıran arkadaşlarım var. Şuanda reklam yapmak istemiyorum. ama buradaki firma ile 4 senedir çalışıyorum ve korkunç memnunum. Ben bu sektöre girip bu tür firmalardan destek alan şanslı kişilerden biriyim herhalde.

Farklı bir yaklaşım. Benim listelediğim firmaların hepsi işine profesyonel yaklaşan ve verdikleri taahhütleri tutan firmalar. En azından benim izlenimlerim böyle.
Sizin memnun olduğunuz firmadan bir başkası memnun olamayabilir. Böyle düşünmek lazım.

Gökhan Hasar
26/02/2015 21:04

Orası öyle tabii ama değerlendirme yaparken kriterleriniz nelerdir ? bir çoğu opencarttan bozma biraz kendileri ekleyip, Türkçeleştirip biz eticaret altyapısı sağlayan firmalar. hangisinin entegrasyon destekleri var? Hangi kaç proje yapmış ? Ne fayda sağlamışlar bugüne kadar bunlara bakmak lazım. baktığınızda çoğu 500 TL ye de eticaret sitesi var diyorlar. Bana söyler misiniz 500 TL lik bir siteden ne verim alırsınız ? Ama bu saydığınız firmaların %80 ni tamamıyla müşteriyi kandırmaya yönelik hizmet zırvalıkları var. Onun için söylüyorum bence yönlendirme yaparken belli bir kriterleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Çünkü siz yönlendirme yaptığınız için size güvenip zor durumda kalan çok kişi olabilir.

Gökhan Bey ben burada insanlara örnek oluşturabilecek bir liste oluşturmaya çalıştım. Ve bu firmaların referanslarına bakmanız yeterli. %80 oranı biraz haksız değil mi sizce de?
Ek olarak zaten belirtmiştim, “Bu firmaları incelerken bütçeniz ve sektörünüzü ne kadar karşıladığına bakarak karar vermeniz doğru olacaktır. Her ne kadar aralarında uçurumlar olmasa da teknik desteği, hızı, seo uyumluluğu ve firma referanslarını kontrol etmeniz en azından ön bilgi niteliği taşıyacaktır.”

Gökhan bey merhaba
Çalıştığınız firmanın adını bana mail atar mısınız?
Teşekkürler.

Gökhan bey çalıştığınız firma ismi ve bilgilerini teyadih75@gmail.com adresine paylaşabilir misiniz

Kemal alpayan
27/02/2015 02:27

benimde çalıştığım firma yok listede. arkadaşa katılıyorum. listedeki çok bilinen firmalardan biriyle daha önce çalıştım. hiç memnun kalmadım. şu an çalıştığım firmadan çok memnunum. üstelik yazılımı satın aldım kiralık değil.

Kemal Bey daha önce de açıklamaya çalıştım aslında. Sizin ihtiyaçlarınızı karşılayamamış olması firmanın kötü olduğu anlamına gelmez bence.

Kemal Alpayan
27/02/2015 22:39

ancak benim söylemeye çalıştığım o değil. siz bilinen oyuncuları çıkarmışsınız ortaya. ben daha önce bu bilinen firmalardan biriyle çalıştım. şu an başka bir firmayla çalışıyorum. yazılım kısmından tutun desteğe kadar inanın eski firmaya katlayacak durumda. bu farkı “belki” denilemeyecek kadar aşikar. hani siz araştırıp yazıyı paylaşmışsınız ya.. nasıl oluyorda sektörde “büyük eticaret yazılım firmaları” olarak kendilerine tabela yapan ancak müşterisini üzen firmaların yanı sıra sektörde durmaya çalışan diğer firmaları yayınlamazsınız. işte tam olarak mesele bu.

4 yıldır eticaret yapıyorum. 30 yıllık ticaret erbabıyım. şu an yöneticiyim. gençlere tavsiyem iyi araştırsınlar.

sizede iyi çalışmalar.

Dediğiniz gibi ben yorumunuzu yanlış anlamışım.
Elbette bu liste çok daha fazla geliştirilebilir ve yorumlarınızda bu firmaları belirtebilirsiniz ancak ben yayınlarken tecrübe edindiğim ya da güvendiğim firmaları listelemeye gayret ettim.

Kader Erdenöz
28/02/2015 17:10

Kemal bey, merhaba.
Sizin için de bir sakıncası yoksa çalıştığınız firmanın adını yazar mısınız?

Merhaba
Çalıştığınız firmayı onuspace@gmail.com adresine gönderebilirmisiniz? teşekkürler.

Kemal bey çalıştığınız firmanın bilgilerini polatmst@gmail.com paylaşabilirmisiniz.

Kemal bey, çalıştığınız firma ismini ve hakkındaki kısa bilgileri teyadih75@gmail.com adresine paylaşabilir misiniz

Güzel bir paylaşım olmuş.

listede bulunan ticario bildiğimiz opencart. listenizi gözden geçirmelisiniz? baştan sona kendi yazdığı ve geliştirdiği yazılımı olan en az 3 firma listenizde yok. bu liste neyi amaçlıyor adem bey?

Burak Bey merhaba,
Bu liste tamamen yol gösterme ve “sektörde rakip firmanın kullandığı yazılımı kullanma” mottosunun önüne geçmeyi hedeflemektedir. Başka bir amacı yok. Ek olarak yaptığınız yorum yerine önerebileceğiniz firmaları ekleseydiniz daha şık dururdu. Eğer bahsettiğiniz 3 firmaya güveniyorsanız lütfen eklemekten çekinmeyin.

Ali Öztürk
14/05/2015 14:31

Adem Bey Merhaba,

http://www.eticaret.com.tr ‘de yer alan yazılımı istenilen sunucuya kurulabilmesi ve ftp ile temasına erişilebilmesi sebebi ile tercih etmeyi düşünüyorum.

Sizden de bir değerlendirme alabilir miyim?

İyi çalışmalar dilerim.

Piyasada benzer pek çok yazılım var. Ben büyük bir fark görmedim.

Merhaba imagaza.net ile çalışan arkadaşlar varmıdır onlarla çalışmayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum iyi yada kötü

İdeasoft, ticimax, tsoft tavsiye edilir. Ekşisözlükten yorumlarına da bakabilirsiniz.

Ahmet Topcu
24/04/2016 01:45

T-soft ve ticimax kesinlikle tavsiye etmiyorum. İkisinide kullandım. İdeasoftu bilmiyorum. Nefes almak bile para onlarda….

http://www.deriten.com/ olarak 3 yıldır platinmarket ile çalışıyoruz. Hizmetlerinden memnunuz…

Merhabalar Adem Bey,

Kendi geliştirdiğimiz MVC tabanlı eticaret platformu WECART’ ıda bu listede görmeyi çok isteriz. Bu sektörde çok yeniyiz. Fakat gelişmeye devam eden, entegrasyon destekleyen ( muhasebe, kargo, fiyat karşılaştırma siteleri ve tedarikçi entegrasyonları, pazar entegrasyonları – n11, gittigidiyor, hepsiburada, sanalpazar, google marchant) ve özel istekleri karşılayabilecek bir yapıya sahibiz.

Teşekkür ederiz.

Sibel Akyiğit
http://www.wecart.com.tr

Bizde telefon kılıfları satmayı düşünüyoruz ne önerirsiniz?

Sektör bilginize güveniyorsanız yapın tabi ki. Ne önerebilirim ki?

Merhabalar,

biz de 2 yıldır kullandığımız ideasofttan ticimaxe geçiş yaptık, bir çok ekstra özellik var

Teşekkürler hocam işime yarıyan illaki çıkacaktır buradan

Musa Karlı
01/04/2018 05:22

2 yıldır tici ile çalışıyoruz tam bir para tuzağı. Yıl içinde extra trafik almak istiyorum Sıfır lisans içinde yeralan aynı miktar trafiği bana 4 katı para ile satıyor. Yeni lisans alayım diyorum onun trafiğini yükleyin diyorum olmaz diorlar. Herşey anlaşana kafar. Şu an tüm karımızı ticimaxin fahiş extra trafiklerine veriyoruz.

Üzücü bir durum olmuş ama ilk defa duyuyorum. Açıkçası ben bir yanlış anlaşılma ya da eksik bilgi olduğunu düşünüyorum. Eğer Ticimax ekibinden bir yorum gelirse burada paylaşırım.
Öte yandan en küçük pakette yıllık 1500GB trafik verilen bir sistemde kotayı aşmanız da ilginç. Çok fazla video ve büyük ölçekli görsel paylaşıyor olabilir misiniz?

serim şekercioğlu
13/06/2018 02:58

Burada yayınladığınız bazı firmalar yazının tarihinden itibaren gelişim sürecine bakarsanız merdivenaltı olmuş. Ancak bir çok işini hakkı ile yapan firma yok listede. yorumları okudum herkes aşağı yukarı aynı şeyden şikayetçi. haklı olarak siz daha iyi biliyorsanız paylaşın biz de bilelim diyorsunuz. ancak unutmayın ki insanların sizin yönlendirmenize ihtiyaçları var ki bu sayfayı ziyaret ediyorlar. Bence listenizde kapsamlı bir geliştirme yapmalısınız. Bu sayfa Google da çok ön planda. Eticaret sitesi açacak her 3 kişiden en az biri herhalde sayfanızı ziyaret ediyordur.

Bunun dışında, bloğunuz ve yazılarınız çok güzel. iyi çalışmalar

Merhaba,
Yorum için teşekkürler. Öncelikle belirtmeliyim ki merdiven altı tabirinize çok katılmıyorum. Merdiven altı dediğiniz zaman bu listede bulunan firmalar sanki yasal olmayan bir şekilde çalışıyormuş algısı oluşturuyor bende. Hizmet kalitesini beğenmeyebilirsiniz ya da firmanın yazılımına da laf edebilirsiniz ancak bu da tabiriniz “bence” doğru değil.
Her seferinde aynısını yazmak zorunda kalıyorum ama listede bulunan bir e-ticaret yazılım firması firma beklentilerini karşılayamadığı için bu onu kötü yapmaz. XX firması tekstil için ideal iken bilgisayar sektöründe ihtiyaçları karşılamayabilir ya da YY firması tam tersi bir sonuç verebilir.

Yönlendirmem konusundaki iyi niyetli düşünceniz için teşekkür ederim ancak sektörü bilmeden zaten “net” yönlendirme yapamam. Bu yazıda yapmaya çalıştığım şey tercih edilebilecek firmaları listelemekti. Sizden de ricam yazıya bu gözle bakmanız.

Bu arada listede bulunan bir firma artık hizmet vermiyormuş. Onu da listeden çıkarmama sebep olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

payidar arushanoğlu
03/08/2018 00:34

arkadaşım listen eski ve kof. diğer yorumlara katılıyorum. sektörde olmayan firmayı çizmen ve listeden çıkarman ne hoş. ama gel gelelim ben başka firma bilmiyorum biliyorsanız siz söyleyinciliğinize ben inanmıyorum. madem bir sayfa yaptınız. haklı bir şekilde tüm altyapı sağlayıcılara listede yer verin. işte siz biliyorsanız yazın millet nasiplensin falan bunlar boş iş. ne zamandır bakıyorum ve inceliyorum (bu arada bloğunuz güzel, emeğinize sağlık ona lafım yok) şu yazı içerisinde herkes aynı şeyden şikayetçi. demek insanlar sizi önemsiyor. sizden duymak görmek istiyor. ama siz hep aynı cevapları vermişsiniz. artık dayanamadım yazayım dedim.

serzenişimi mazur görün, başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum için teşekkürler.
Çok ilginç bir yorum olmuş gerçekten. Madem bu kadar sinirlerinizi bozuyor size söz 2018 yılında yeni bir liste hazırlayacağım ama zaman tanımanızı rica edeceğim.

payidar arushanoğlu
04/08/2018 00:50

Bir şeyi daha takdir etmek lazım. En güzel yanınız cevaplarınızdaki uslubunuz. Benim serzenişim cevap içeriklerinize idi 🙂

Sizden yaşça büyük bir abinizim. Şimdi çocuklara bıraktık eticareti onlar yapıyorlar. Bizler emekli oluyoruz yavaş yavaş. Yinede ne sektörden nede bu tatlı işten kopamıyoruz.

Bu sayfada sizin yazınız öneri yazısından ziyade bir rehbere dönüşmüş. Kimse yazmıyor ben yazayım dedim. Listeyi güncellemeniz o firmaları öneriyor olduğunuz anlamına gelmez bence. Siz sadece bu firmalar altyapı üretici. İyi kötü kullanıcı karar verecek diyen taraf oluyorsunuz. Benim için çok iyi olan firma, bir başkası için kötü olabiliyor. Biraz şans, biraz operasyonel bir iş. Eticarette başarı sadece yazılım ile olmuyor. Danışanlarınız iyi olacak, operasyon iyi olacak, kamera arkası iyi çalışacak.

Sevgiler.

mustafa akhan
29/11/2018 18:12

çok eski. dolayısı ile yanlış ama çok yanlış yönlendiren bir liste.

Doğru. Yazı eski bir yazı ancak “yanlış ama çok yanlış yönlendirdiği” konu nedir?
Kaldı ki bu yazıda bir yönlendirme de yok aslında. Naçizane bir liste oluşturdum sadece. Eğer yönlendirmeden kastınız linkler hatalı ise evet düzenli kontrol ettiğim linkler değil ama site bulunamadı uyarısı da almazsınız.
Hataları daha net anlatırsanız bu yazıyı okuyan kişiler de faydalanabilir.
Yorumunuzdan rahatsız oldum aslında ama yine de zahmet edip yorumladığınız için teşekkür ederim.

rifat baykan (rifatto)
03/01/2019 11:04

adem bey

güncelliğin bu kadar önemli olduğu bir sektör için bence hızlı bir şekilde yazıya eklemeler yapmalı, altyapılar listesini güncellemeli, yazıyı yayınladığınız günden bu yana gelişen durumlar ile ilgili bilgi vermelisiniz.
naçizane önerimdir. başarılar dilerim.

nusret çiftçi
06/03/2019 11:13

merhaba adem bey, ne güzel bloğunuz var. faydalanıyoruz. bu sayfadaki listeyi güncellemeyi düşünürmüsünüz? birde bu yazılımların hangileri mobil eticaret i destekliyor hangileri desteklemiyor gibi birşeyde olabilir listede. saygılar

Merhaba,
Teşekkür ederim.
Evet listeyi güncellemek gibi bir planım var ama elimde henüz yeterli veri yok.
Benim aklımda asıl detaylı bir inceleme yapmak var. Tabi bunun için yazılım firmaları da yardımcı olmalı 🙂
Bakalım hayırlısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir