Prestashop ücretsiz olarak e-ticaret sitesi kurmak isteyenlerin hizmetine sunulmuş, açık kaynak kodlu ve PHP yazılım dili ile hazırlanmış en başarılı e-ticaret yazılımlarından biridir.

Pek çok profesyonel ücretli/ücretsiz tema desteği ile de profesyonel ya da özgün yazılımlardan geri kalan tarafı bulunmamakta. İnternet üzerinde gördüğüm ve beğendiğim temaları burada paylaşıyorum. Paylaştığım Prestashop temalarını incelerseniz, size Prestashop hakkında biraz daha bilgi verebilir.

Prestashop Default Tema Kullanıcı Arayüzü

Prestashop Default Tema Kullanıcı Arayüzü

Tüm bunlarla birlikte Prestashop’ta dikkatimi çeken bazı özellikler mevcut;

  • Müşteriniz ile site içi mesajlaşabilme.
  • Default temasının dahi çok başarılı olması.
  • Hemen hemen tüm ödeme sistemlerini desteklemesi.
  • Yönetim panelinde görev tamamlama oyunu olması. (Bu sayede kullanımı da öğretmeyi amaçlamakta)
  • Dil, tema, eklenti güncellemelerinin admin panelden uzaktaki sunucuya bağlanarak yüklenebilmesi.
Prestashop admin paneli arayüzü

Prestashop admin paneli arayüzü

Bir de yaptığım testlerde karşıma çıkan en büyük hata sıkça beyaz ekran hatası vermesi oldu. 2 farklı sunucuda denememe rağmen bu sorundan kurtulamadım. Özellikle Türkçeleştirme sonrası bu hata sıkça karşıma çıktı. Düzenlemek için çok kapsamlı bir araştırma yapmadım ama belirtmekte fayda görüyorum.

Bir de en büyük eksikliklerden biri Prestashop hakkında Türkçe desteğin az olması.

2 yorum. Yeni Yorum

İnternette geniş bir araştırma yapıldığında en çok kullanılan e ticaret sistemi opencart sora presta sonra magento olarak sıralanıyor. Opencart ve prestashop un sistemleri hemen hemen aynı opencart ın presta ya nazaran daha fazla teması bulunuyor bunun sebebi de en çok yazılım olduğundan anladığım kadarı ile magento nun seo yapısı çok sağlam ama kurulumu biraz karışık kafayı biraz fazla yormak gerekiyor ben üçünü de kullandım tercihim presta ve opencart başınızı ağrıtmayacak açık kaynak kodlu istediğiniz yeri kodlarla oynayıp değişebileceğiniz mükemmel ikili diyebilirim. Herkese güzel temalar ile kazançlı satışlar dilerim.

Bilgilendirme için teşekkürler. Şimdi kurulumu yapıp deneyeceğim. Opencart için ücretsiz tema bulamıyorum. Birde bunu deneyeyim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.