Merhaba;

Bugün benim de harca.net altyapısında kullandığım ve oldukça hoşuma da giden bir sistemden incir.com‘dan bahsetmek istiyorum.

İncir.com özellikle satış yapmak istediği ürünü alacak maddi gücü olmayan kişiler ve ek gelir kazanmak isteyenler için ideal bir sistem. Kısaca açıklamak gerekirse incir.com tarafından sağlanan altyapı ile siz sadece tanıtımını yaptığınız ürünlerden kazanç sağlıyorsunuz.

Peki sistem nasıl çalışıyor?
Öncelikle kendinize ilgilendiğiniz ürünlerle ilgili bir domain almanızı tavsiye ediyorum. Domaininizi incir.com tarafından sağlanan sunuculara yönlendirdiğinizde siteniz aktif hale geliyor. Eğer aklınızda bir domain yoksa yine üzülmeyin. İncir.com size kullaniciadi.incir.com şeklinde bir sub-domain de sağlamakta. Ancak sub-domain ile satış yapmanız zor olacaktır.

Siteniz açıldıktan sonra sizin yapmanız gereken sitenizin tanıtımını ve reklamını yapmak. Kargolama, müşteri hizmetleri gibi konular incir.com bünyesinde gerçekleşmekte.

Ne kazanırım?
İncir.com’da beğendiğim düşünce yapısı ücretler ve kazanç sistemi. Ürünlere ait 5 adet fiyat birimi var. Her kategorinin farklı kazanç oranları olabilmekte. İstediğiniz kar marjını belirleyerek fiyatlarınızı belirliyorsunuz. Daha sonra satışını yaptığınız ürünün kar oranını incir.com ile yarı yarıya paylaşıyorsunuz. Yani kazan-kazan sistemi.

Ücretler?
İncir.com bu konuda da çok anlayışlı. Eğer aylık 100 TL. ve üzeri satış gerçekleştirirseniz sistem tamamen ücretsiz ancak bunu gerçekleştiremiyorsanız aylık 10 TL. ve 25 TL olarak kira bedeli ödemeniz yeterli.

Hosting, bantwidth gibi sorunlar ne olacak?
Ve işte bu konuda da incir.com yardımınıza yetişiyor. Siz herhangi bir şekilde hosting ya da trafik bedeli ödemezsiniz. Bir önceki maddede bahsettiğim tutarlar tüm bu hizmetleri de kapsıyor. Yani ayrıca bir hosting ya da trafik bedeli ödemezsiniz.

Ne satabilirim?
Açıkçası bu da size kalmış. Onlarca kategoriden istediğiniz ürünleri satabilir ya da satışını engelleyebilirsiniz. İsterseniz genel bir alışveriş sitesi, isterseniz de niş ticaret mantığıyla sadece belirli bir kesime hitap eden ürünler satabilirsiniz.

Çok fazla uzatmadan sizi direk siteye yönlendireyim: incir.com Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Uyarı
Bu yazıya hergün onlarca referans olmak istediğini belirten yorum alıyorum. Lütfen boş yere zaman kaybetmeyin, zira bu yorumları çöpe gönderiyorum.
Etiketler: ,

24 yorum. Yeni Yorum

Anonymous
24/06/2013 15:31

Sermayesiz E-Ticaret sitesi kurmak isteyenler için: http://online.plusnetavm.com/index.php?r=ZGFlag%3D%3D.

@AdsızAlternatif bir çözüm olarak yorumunuzu onaylıyorum. Tarafıma ulaşarak daha detaylı bir bilgi verirseniz seve seve sisteminizi incelerim.

incir.com heyi yıla yeni sistemle giriş yaptı. Bu yeni sistem hakkında bir güncel inceleme yazmanız da oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca incir mağaza sahiplerinin toplandığı ve bilgi paylaşımında bulunduğu

http://www.incirforum.com

forum adresini de paylaşmak istiyorum. Bu yorumuma yer verirseniz sevinirim.

Saygılarımla

Yeni sisteme geçiş yapıldığından haberim var ancak bilgi almak ne mümkün 🙂 Biraz gizli kutu havasında gidiliyor şu an. Sadece eğitim ve toplantılara katılmanız halinde bilgi edinebiliyorsunuz -ki muhtemelen siz de bunu zaten biliyorsunuz.-

Ancak sizin detaylı bilginiz varsa ve paylaşmak isterseniz ben de seve seve burada yayınlarım.

Bu sisteme bende katılmak istedim yazınızdan sonra ama referans sistemi ile başvuru alınıyormuş. Ne yapmamız gerek acaba ?

Merhaba,
Ne yazık ki incir firması ben yazıyı yayınladıktan sonra hizmet sisteminde değişikliğe gitti. Referans üzerinden başvuru yapılabiliyor artık. İncir altyapısı ile kurulmuş sitelerin sahiplerine ulaşarak referans isteyebilirsiniz.

Hesabımı kapattığım için ne yazık ki size yardımcı olamıyorum.

Kesinlikle inanmayın arkadaşlar. Tam anlamıyla fiyasko. Kargolar gecikiyor , ödeme yapıldığı halde ödeme yapılmadığını söyleyip siparişi onaylamıyorlar. Kesinlikle uzak durun.

Bunlar çok ciddi ithamlar Ali Bey. Kanıtlarsanız ya da daha detaylı bilgi verirseniz diğer arkadaşları da bilgilendirmiş olursunuz.

ali bey size katılmıyorum 4 aydır magza sahibiyim ne benım magzamdakı alışverişlerde ne de baska magzaların müşterilerinden böyle birsey duymadım .
saygılarımla

kar marjları nasıl ? bilen var mı?

Adem Bey Merhaba,
harca.net ile kullandığınızı belirtmişsiniz ancak harca.net şu anda boş. incir altyapısından ayrıldınız sanırım. Ayrılma gerekçenizi paylaşmanız mümkün müdür, istenilen ciroyu yakalayamam ya da verilen hizmetde yaşanan problemler mi sebep oldu acaba

Merhaba,
Kazanç sistemi değiştiği için ayrıldım 🙂 Bu yüzden de yazının üzerinde bir takım değişiklikler yaptım 🙂

neden incir mağazaları kapanıyor acaba kazanç sistemi çok kötü diyemi acaba

Kazanç sistemi değiştikten sonra üye mağaza sayısında bir değişiklik olduğu gerçek ancak hepsinin kapandığını söyleyemeyiz. Yeni açılan pek çok mağaza da mevcut.

Bağlantılı olduğunu düşündüğüm için paylaşıyorum. Kendi e-ticaret sitenizi kurmak için http://www.gizliortak.com sitemizi de inceleyebilirsiniz. Ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz.

Bağlantılı olduğunu düşündüğüm için yorumunuzu onaylıyorum 🙂 Teşekkürler.

Adem Bey bu yazıyı hazırlayalı çok uzun zaman olmuş güncelleme yapsanız çok iyi olur aslında. Sistem değişmiş ama neyin ne olduğu tam belli değil. Kimisi çok memnunum diyor, kimi nereden bulaştım diye tepki gösteriyor. Tam bir muamma insanın aklı karışıyor belki siz yetkililere ulaşabilirseniz size daha detaylı bilgi verebilirler.

Birde size danışmak istediğim bir husus var. Biz 5 arkadaşız yaklaşık olarak 15-20 senelik arkadaşlık. Ya memuruz, ya özel firmada müdür, ya işçi yada esnaf. Birlikte hareket edip birşeyler yapmak istiyoruz. Hem onlinepazar hemde incir hakkındaki yazılarınızı okudum ama siz bu konuda etik olmayacağı açısından ikisi arasında yön gösteremiyorsunuz. Belki aklınızda önerebileceğiniz başka iş fikirleri vardır.

Size İletişim bölümünden ayrı iki video gönderiyorum belki izlemişsinizdir. Burada yayınlamazsınız belki diye iletişim kısmından gönderdim.

Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yorumlarda pek çok anlatım ve tecrübe mevcut. Ayrıca güncellenmiş yazılar da mevcut. Diğer konular için mail üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hocam güzel inceleme olmuş eline sağlık. Gördüğüm kadarıyla Incirin güzel tarafı zengin ürün çeşidi ve altyapısı. Baya yatırım almışlar iyi ilerliyorlar gibi. Ama eticaret açısından pek kazançlı değil üyelerin çoğu mutsuz. Onlinemagaza yı kullananlar daha yüksek oranda kar aldıkları için daha memnun gibi. Benim konuştuklarım forumlarda rastladıklarım öyleydi yani. Bir de gizliortak diye bir firma çıkmış, deneme sürümünü kullandım ama hizmetleri pek iyi değil, siteleri çook yavaş, telefonda ulaşamıyorsunuz, destek ekipleri çok özensiz iş yapıyor, onu da bıraktım gitti 🙂 dropshippingi düzgün yapan bi firma bulursanız haber edin valla 🙂

Bende incir bünyesinde site sahibiyim. Bu tür ithamlarla karşılaşmadım ve şu an 5 ay oldu. Gayette kazançlı bir sistem. Dediğiniz gibi ürün çeşitliliği en büyük albenilerinden biri. İşin iyi tarafı her geçen gün üstüne koyarak devam eden bir sistem. Hiç bir zaman pişman olmadım bu sistemde yer aldığım için. Şu an herşey iyi gidiyor. İnşaalah böyle de devam eder…

gizliortak.com ile ortak olmayın başınıza dert almayın derim. gizliortak bakiyenizde görünen karı bile kafasına göre azaltıp kazancınıza göz koyabilen bir firma. uyanık olup farketmesem paramı iç edeceklerdi, ki ediyorlar.. eticareti yapacaksaın kendiniz yapın derim kardeşim. incir vs bilmiyorum, memnun olanlar olabilir.

hem aldığınız ürünlerin başka sitelerdeki fiyatının 2-3 katına kadar yüksek fiyatla size satabiliyorlar, üzerinden de sizin para kazanacağınızı idda ediyorlar. destek birimleri sizle alay eder gibi cevaplar veriyor. iade edeyim derseniz iade süresi geçti derler… alay eder gibi cevap veriyorlar örneğim çok…

İncir sisteminde biraz değişiklikler oldu tabiki yazının yayınlanmasından bugüne kadar. Siteye 1 kereye mahsus belirli bir ücret ödeniyor. Hosting incir tarafından alan adı mağaza tarafından karşılanıyor. Ürünlerin fiyatlarına ve kar oranlarına müdahale edilemiyor. Böylesi daha iyi oldu genelde çevrenize satış yaptığınız için pek bir karı olmuyor oran değişikliği yapıldığında. İstenilen ürünler kapatılabiliyor. Ayrıca sistemde hergeçen gün artan bir iyileştirme mevcut. Ürünlerde mağaza tedarikçileri belirli kategorilere sokuldu. Kargo ve tedarik bakımında değerlendirilip 5 yıldızdan 1 yıldıza kadar kategori yapılmış. Mağazalarında 5 yıldız ürün ayarlaması yapan kişilerin sitelerinde ürün sayısı diğerlerine göre daha az olabilir ama sıkıntısız bir şekilde süreç işliyor. Ayrıca kayıtta alınan ücretin yaklaşık %85-90 ‘ ı hediye çeki olarak geri tanımlanıyor. Bunun yanında satışta yardımcı olması amacıyla kartvizitler, ürün katologları, stricker, magnet vs ürünler gönderiyorlar.

Ücretsiz olarak incir size satış ortaklığı imkanıda sunuyor. Size referasn olan mağaza sahibinin sitesi üzerinden ürün puanın %5 i oranında kazanç ile satış yapabilirsiniz.

Günümüzde kendi sitemizi kurup e-ticaret yapmamız gerçekten zor ve maliyetli. Bu sistem gerçekten ideal.

Bu konu üzerinden referans yorumlarına izin vermiyorum. Mesajınızı düzenlemek zorunda kaldım, bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir