Günümüzde pek çok e-ticaret sistemi mevcut ve e-ticaret yapmak isteyenler farklı farklı platformlarda şanslarını denemekteler. Ortaya çıkan son e-ticaret yöntemlerinden biri de stoksuz satış. Ancak sadece stoksuz değil aynı zamanda ofis, depo, çalışan maliyeti de olmayan bir çalışma metodu arayanların imdadına ise iki firma yetişiyor. incir.com ve onlinemagaza.com

Her iki platform için de daha önceden birer yazı yayınlamıştım. İncir konusunda yazdığım yazıyı buradan, online mağaza hakkındaki yazımı da buradan okuyabilirsiniz. Şimdi ise bu iki sistemi karşılaştırarak inceleyelim istedim. Burada tarafıma sorulan sorular ve internet üzerinde yapılan paylaşımlarda gördüğüm soruları derlemeye çalıştım biraz da.

Yanlış düşündüğüm ya da sizlerin düşüncesinin aksine bir yorum olduğunu düşünürseniz lütfen konu altında yorum yapmaktan çekinmeyin.

İncir vs. Online Mağaza Karşılaştırma

 Özellik

İncir

Online Mağaza

 Şirket Olma Zorunluluğu

Gerek Yok
Her iki sistemde de firma olmanıza gerek yok. Bireysel olarakta hizmet alınabilir.

 Ödeme Tipi

1 Defaya Mahsus
Sisteme girişte ödeme yapılır.
Yıllık
Ödeme yıllık olarak tekrarlar.

 Ürün Sayısı

Yeterli
Her iki sistem de 100,000 civarında ürüne sahip.

Yatırım

Aldı
Aslanoba Capital gibi yatırım firmalardan yüklü yatırımlar aldı.
Bilinmiyor
Daha önce bilinen bir yatırım girdisi yok.

 Tasarım ve Tema

Yeterli
Her iki sistemde de yeterli sayıda tema mevcut.

Logo Özelleştirme

Mümkün
Her iki sistemde de seçilen pakete bağlı olarak tasarımda ve logoda özelleştirme mevcut.

 Başvuru

Referans
Sadece referans sistemi ile başvuru kabul ediliyor.
Genel
Dileyen kişiler paket satın alarak satışa başlayabiliyor.

 Kullanım Kolaylığı

Kolay
Her iki sistemde kolay bir yönetim paneline sahip.

Ek Hizmetler

Mevcut
Satın alınan pakete kartvizit, sticker ve katalog gibi ek hizmetler veriliyor.
Mevcut Değil
Satın alınan pakete ek hizmetler verilmiyor.

Kategori Seçimi

Mevcut
Her iki sistemde de dilediğiniz kategoride satış yapmanız mümkün.

Kategori Özelleştirme

Mevcut Değil
Kategori isimlerinde değişiklik yapmanız mümkün değil.
Mevcut
Dilediğiniz kategorinin isminde değişiklik yapma şansınız mevcut.

Kazanç Sistemi

Puanlama
Kazanç sistemi biraz kapalı kutu. Puanlama modeli tercih edildiğinden ne kadar kazanacağınızı önceden kestirmek zor.
Kişisel
Ürün maliyeti üzerine dilediğiniz kar marjını koyma hakkınız var. Ürün başına kazancınızı önceden görebilirsiniz.

Hedef Kitle

Yakın Çevre
Hedef kitleyi yakın çevrenizde tutmanız tavsiye ediliyor. Kişisel olarak bunu doğru bulmuyorum.
Geniş
Kazancınızı kendiniz belirlediğiniz için tüm internet kullanıcılarını hedeflemeniz tavsiye ediliyor.

Taksit Seçenekleri

Yeterli
Her iki sistemde de ürün satışı için kredi kartına taksit imkanı yeterli.

 

141 yorum. Yeni Yorum

Merhaba admin İncir.com ikinci yıl ücret almıyor diyorsun 2 yıl gelince hade bakalım yine katalog alma vakti geldi diyor 🙂 katalog almasanız ne mi oluyor devpazar.org tıkla gör böyle oluyor ve bu arkadaşlar gibi oluyor.
http://www.gelveal.com, http://www.anaerkil.com, http://www.electronot.com, http://www.internettengelsin.com, http://www.peracuda.com, http://www.evmutfak.com, http://www.butiklet.com, http://www.teekno.com, http://www.sevgililergunu.org
whois bilgilerinden arkadaşlara ulaşın onlar size anlatsın incir.com u katılmadıgım online mağaza hakkında bir yorumum yok incir beni eticaretten soğuttu

Bunlar ciddi ithamlar. Diğer kullanıcılardan da yorum gelebilmesi için yorumunuzu onaylıyorum. Bir polemik oluşması durumunda yorumlar silinecektir. Verilecek cevapların saygı çerçevesi içerisinde olmasını rica ederim.

uzun bir süredir e ticaret ve satış ortaklığı ile ilgili araştırma yapmaktayım. tesadüfen bir arkadaşım vasıtasıyla incir.com la tanıştım. ancak kazanç sistemi nasıl işliyor . sizce x ticarte veya clickbank ta ki ürünlerle ilgili bir çalışma mı yoksa incir .com u öneririassiniz avantaj ve dezavantajlarını yazarsanız memnun olurum .

Bu konuda diğer yorumları okumanızı tavsiye ederim.

inciri kesinlikle önermem verdiğniz güme gidiyor. saadet zincirinin diğer adı

Merhaba,

onlinemağaza.com girişimlerinin tümü düşünce ve kanat özgürlüğüm kapsamında ifade ediyorum ki başarısızlıkla sonuçlanır. Neden mi? bunun canlı kanıtı zahmetsizal.com zamanından ve kısa süre önce kendileriyle görüşmemden bildiğim için benim. Ürün kâr marjları, tedarikçi kanalları, nihai tüketici teslim süreleri bakımından oldukça geride. Israrla sormama rağmen Kâr marjları hakkında net bir bilgi vermiyorlar. 100TL piyasada satılmakta olan bir ürüne %15 bırakırsa bunun hayrı nerede? Rekabet konusunda bulundurduğu ürünler ile diğer platformlarda satışa sunulan ürünlerin fiyatlarıyla rekabet edilemez durumda olduğunu düşündürüyor. Girişimcilere yardımcı olmak istiyorsan Adem arkadaşım öncelikle yurtdışından 5 ila 10 adet sayı ile en az 10 kalem ürün getirsinler ve GGidiyor platfomu ile temelk dükkan aboneliğiyle satışa çıkarsınlar. Vergisel yük açısından ilk sattığı ürünler ihtiyaç fazlası adı altında belirtilerek satışa sunulur ve sonra iş satışa devam edilmez ise ileride tespit olunması halinde bir sıkıntı çıkmaz. Ancak süreklilik arz ederse bir değil 10 değil süreklilik söz konusu ise vergi yükümlülüğü doğar. Önce bir tadını alsınlar karşılarına çıkan zorlukları görsünler. En düşük fiyat politikasını uyguladıklarında ne kadar kazanacaklarını bilsinler fiyatlarının muadili veya aynı üründe bir birim yukarıda olduğunda satılmadığını, ücretsiz ve aynı gün kargo hususunun alıcılar tarafından ilk tercih olarak ele alındığını bilsinler. Ancak onlinemağaza.com gibi diğer dropship hizmeti sunan firmalar %80 nine yakın tedarikçileri aynı gün kargo yapmamakta ve teslimatları gecikmektedir. Öyle detaylar var ki tümünü açıklarsak sayfaya sığmaz ve girişimden vazgeçebilirler. Biri denesin kendini diğer girişimciler adına riske atsın ticaret risktir. Sonra paylaşsın bakalım deneyimlerini burada. Haksız çıkmayı diliyorum.

Kişilerin kendi mağazalarını ya da e-ticaret sitelerini açmalarını her zaman desteklerim ancak bu kadar da kötümser olmayın derim. Her ticaret kanalında olduğu gibi e-ticarette de zarar etme ya da başarısız olmak mümkün. Bunu da tek bir nedene bağlamamak lazım.
Bu tarz firmalar kişilere hazır altyapı sunar ve satış yapmasını bekler. Kar marjı ya da kazançlarını mağaza sahipleri üstlenir. Bunu böyle düşünmek lazım.

Herkese Merhaba,

Düzeltilmesi gereken bir nokta var :

Yıllık Ücret Konusu : İncir A.Ş. de kayıt yaptırdıktan sonraki 12 Aylık Süre içerisinde Toplam 500 Puana karşılık gelen satışı gerçekleştirirseniz, bir sonraki sene hiçbir ücret ödemeden hizmet almaya devam edersiniz. Genel puan durumuna baktığınızda bu yaklaşık olarak, yıllık 500- 1000 TL arasında bir ciroya tekabül eder. Aylık yaklaşık olarak 40-100 TL lik bir ciro gerçekleştirirseniz bu ücreti ödemezsiniz. Sözleşmenin 4.1 . maddesi bunu size garantilemektedir.

Bu bahsettiğiniz katalog alma vs mağazaların kendilerine yaptığı yatırımdır. Katalog alır ve ürün bu Kataloglar sayesinde ürün satışı yapar ve gelir elde eder. Ama bu katalog pdf formatında da sunulmuştur istersen sen incirden satın alma matbaa ya bastır. Aynı hesap ben incirden daha uygun fiyata alıyorum. Ve her iş modelinde olduğu gibi çalışmadan para kazanmak yoktur.ve bu da sözleşmede puan olarak belirtilmiştir. Ve bu odağı ağ pazarlama yapısına çevirmiş bir e ticaret firmasıdır. Tam bir e ticaret yapmak istiyorsanız buyrun yapabilirsiniz. Ama biz birlikte daha güçlüyüz. Tskler reklamın iyisi kötüsü olmaz 🙂

Merhaba Arkadaşlar anne bebek kategorisinde ürün satmak istiyorum onlinemagaza.com.tr’nin anne bebek kategorisinde iki mağazasını inceledim annebebekclub.com ve ebebisim.com karşılaştırma yapmak istiyorum incir.com da anne bebek kategorisinde 2 mağaza paylaşırmısınız lütfen ben bulamadım.

anne bebek kategorisinde stoksuzsat.com sitemiz ücretsiz xml desteği vermektedir.

incire baglı iki site okyanusdaucuz.com ve ilhamiavm.com

incir.com mağdurlarının sayısı hızla artmakta. Sistemde %10-12-14-16-22 kazanç seviyeleri vardır ve asıl aldatma bundan sonra başlıyor. Hiçbir zaman satışlarınızdan veya alt üyelerinin karların dan %10-12-14-16-22 gibi kazanç oranları yoktur. Bu oranlar sistemin kendine has ürettiği bir kademedir. Örnek vermek gerekirse 1000 liralık bir satış yaptınız (muhtemelen bu satış bir yakınınıza olacaktır) kazanacağınız kar 5-6 lirayı geçmez. Alt üye puanlarından burda bir tırpan daha yiyornuz . alt sağ kolunda 50 solunda 10 üye olsun sistemden alt üyelerin yapacağı satışlardan bişi alamazsın. Neden mi sen sağ kol sol dengesi olan %60- %40 oranını yakalamamışsındır. Kazanağın alt puanlar sırf bir oyuna endekslenmiştir. Oyun içinde oyun tahtaravelli hesabı. Yeni katılacaklar dostane bir arkadaş tavsiyesi 1000 lirayı kazanmak kolaymı kesinlikle hayır. Bu parayı asla geri almayı düşünmeyin. Alamassınız. 2-3 yıl uğraşmanız gerekir geri donuşu için. Sitemden ürün satılır diye düşünmeyin 6 aydır sitem var Bir ALLAHın kulu üye olsa dünyalar benim olacak. Ne kadar reklam yaparsanız yapın . en yakınlarınız bile fiyatları kıyasladığında internette sizden ürün almaz. Bu sistemin amacı üye kazanmaktır. sisteme hodri meydan açıklayın tüm üyelerin ay sonu aldığı paraları. tüm listeyi görünce koca bir yalan olduğunu anlarsınız. Duşunun hb ile rekabet edebilirmisiniz.sistem reklamlarına aldanmayın üstten akraba birkaç kişi hatırı sayılır para kazanmaktadır. Bunlar ise sistem üzerinden sanal olmayan mağazaları için mal çekmektedirler. Biz yanıldık siz yanmayın..

Merhaba Yusuf Bey,

Bir bedel ödeyip, İncir de Mağaza Sahibi olmuşsunuz. Yaptığınız harcamanın geriye dönüşünü istemenizi anlayabiliyorum. Fakat işlerin beklediğiniz doğrultuda gitmemesi, sizin taraflı ve karşı bir tutum takınmanıza neden olmuş. Bu nedenle yanıldığınız ve yanılttığınız noktaları düzelmek istiyorum.

İncir Mağdurları diye bir durum söz konusu değildir. İncir daha ilk aşamada ne sunuyor birlikte bakalım.

Pro Paket :

700 TL Hediye Çeki (Sizin Mağazanıza Özel – Dilerseniz Kendiniz, Dilerseniz Çevreniz Kullanabilirsiniz.)
100 Adet İnsert (Son derece kaliteli ve kapsamlı, Seçilmiş 300+ ürünü içeren bir pazarlama kanalı)
500 Adet Kartvizit ( İletişim ve Mağaza bilgileriniz bulunmaktadır.)
100 Adet Magnet (Akılda kalmanız için dağıtabileceğiniz size özel magnetler)
Promosyon Seti ( Adınızın Basılı Olduğu Ajanda, Kalem Anahtarlık gibi aksesuarlar var.)
Sunum Katalogu (Her zaman işinizi tanıtabilmenizi sağlayan Cep Boy bir Sunum Katalogu)
Sistemsel Ayrıcalıklar (Kendi Logonuzu Kullanabilme, Tema ve Menü Kişiselleştirme vs.)

990 TL Talep edilen Ücret ( Bir kere ödenir Yıllık 500 Puan -Yaklaşık 500,1000 TL Ciro demektir- Yaparsanız bir yıl daha ücret ödemeden devam edersiniz.)

İncirde mağaza sahibi olduğunuzda 150.000+ üründen oluşan bir havuzunuz olur. Market ürünlerinden elektroniğe kadar geniş bir yelpazedir bu.
Bu ürünlerin önemli bir kısmı gerçekten iyi fiyatıdır ve normalde hepimizin tükettiği kalemlerdir. Dolayısı ile işler istediğiniz gibi gitmediğinde indirim çeklerinizi kendiniz kullanabilirsiniz. Bu da size hem çok çok ekonomik bir alışveriş sağlar hem de satış gerçekleştiği için aldığımız prim ile diğer materyallerin parasını da çıkartırsınız. Eğer SİZ BİLE KENDi MAĞAZANIZDAN ALIŞVERİŞ YAPIMIYORSANIZ, yatırımınızın geri dönmemesi son derece olasıdır.

Devam ediyorum,
İncir’de, sizden ve girişimci ağınızdan gelen puanlar kazanç seviyenizi belirler:
2000 Puan %10
6000 Puan %12
12000 Puan %16
24000 Puan %18
45000 Puan %20
70000 Puan %22
Kendi mağazanızdan gelen puan ile kazanç seviyenizi çarparak, satışlarınızdan elde ettiniz geliri bulursunuz. Buna EK OLARAK bu kazanç seviyeniz ile prim alırsınız. Mevcut kazanç anlık olarak görüntülenebilir, gözlemlenebilir.

Sağ ve sol dengelerinde üye sayısının hiçbir anlamı yoktur. Önemli olan satışlardır. 10.000 Puanlık satış yapan bir mağaza ile 100 puanlık satış yapan 100 ayrı mağaza arasında hiçbir fark yoktur. İncir satışlardan ödeme yapar, üye sayısından değil.

Denge unsuru son derece önemlidir. Ağımızdaki insanları doğru yönlendirmemizi ve mağaza açıp hiç satış yapmadan para beklememizin önüne geçer. Zira %22 Kazanç seviyesine kadar sadece 4 Kol açabilirsiniz. %22’den sonra ise bu kısıtlama kalkar. Bu zaman aralığında, bir Girişimci 4 ten daha fazla girişimciye referans olmak isterse, ekibinden birinin altına tanımlaması gerekir. hiç tanımadığınız, birisi ekibiniz olmuştur ve satışlar gelmeye başlar.

Sitenizden satış olmadığından bahsetmişsiniz. Evet, Eticaret son derece çetin ve uzun zaman yatırım gerektiren bir iştir. Durduğunuz yerde kimse bir siteden alışveriş yapmaz. Gereken hizmeti ve tanıtımı sağlamak durumundasınızdır.
Hizmet kısmını İncir A.Ş. yapıyor, geriye kalan tanıtım aşaması Girişimcinin yapması gereken tek şey zaten. Bunu başlatmak için kayıt olduğunuz zaman size gelen metaryelleri kullanmalısınız. Gerçek anlamda bunları kullanmaya karar verir ve uygularsanız konunun çok kolay aşıldığını gözlemlersiniz.

Şunun anlaşılması son derece önemli. İncir A.Ş. sizi Hepsiburada.com’un rakibi yapmaz. İncir A.Ş. hepimizin birer tüketici olduğumuz gerekçesine dayanarak:

1- Kendi ihtiyaçlarımızdan dilediğimizi, uygun gördüğümüzü kendi mağazamızdan alarak tasarruf etmemizi,

2-Hiçbir özel ürün anlatımı yapmadan, çevremizdeki insanların zaten aldığı, alacağı ürünleri mağazalarımızdan sipariş verdirerek kazanç elde etmemizi,

3-Yukarıdaki iki maddeyi uygulamak isteyen insanları bu iş ile tanıştırarak, Yukarıdakilere EK OLARAK primler kazanılmasını sağlayan bir modeldir.

Bu 3 seçenekten arzuladığınız herhangi birini, dilerseniz hepsini uygulayabilirsiniz. Herhangi bir kazanç, satış vb üst limit yoktur. Ne yapacağınız tamamen size kalmış.

Bunları açıklama gereği hissediyorum, çünkü ben bir incir girişimcisiyim.

Bana İncir’i hiçkimse anlatmadı, önermedi, tavsiye etmedi. İncir A.Ş. ilgimi çekti, araştırdım.

Bu yorumlar gibi onlarcasını okudum. Yapabildiğim kadar çok sayıda olumlu, olumsuz görüş bulmaya çalıştım. Sonunda kendim değerlendirmeye karar verdim.

Verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu her geçen gün daha fazla anlıyorum.

İnsanlar kızgınlık, kırgınlık yada koruma içgüdüsü ile bizlere önerilerde bulunurlar. Bizde aynısını yaparız. Sonucun aynı olacağını düşünürüz hep.

En büyük yanılgımız bu. Siz ne bensiniz, ne de Yusuf Bey. Böyle değerlendirmenizi öneririm.

Saygılar,

merhaba ben farklı bir şirkette networker’ım..Yusuf bey sağ sol dengesinin hiç bir önemi olmadığını belirtmişsiniz.Öncelikle ürününüz hakkında konuşmak yerine farklı bir noktaya değinmek istiyorum.Network Marketing’de para kazanmak istiyorsanız öncelikle yalana asla yer olmayacağını bilmenizi isterim.Sağ sol dengesi, arkadaşlar şirkette komisyon planın da yapılan dağılımın aksamaması için havuzda para toplanmasını sağlar.Yani şöyle ki para kazanmak istiyorsanız sürekli akif çalışıp takip de kalmanız gerekir.Yani sağ sol dengenizi daima dengelemeniz ve buna dair yönlendirmelerde bulunmanız gerekir.Sağ sol dengesi evet çok önemlidir.Belki işimizi biraz zorlaştırıyor da olsa, komisyon planında ki ödemelerin aksamaması için genel olarak pek çok network marketing yapan şirketlerinin kullanmış olduğu bir iş planıdır.Yani kısacası çalışan para kazanırken çalışmayan insanları da çalışmaya yönlendiriyoruz.işe girmek ve para yatırmak kazanç sağlamak için malesef yeterli değil.Boş vaatlere kanmayın.çalışırsanız hem ürününüzden hem sistemden para kazanabilirsiniz.Ama giriceğiniz şirkette lütfen şunlara dikkat edin.
-minimum 5 yıllık geçmişi var mı yok mu?
-şirket herhangi bir network marketing denetleme kurumundan onay almış mı?(mlmia gibi)
-Satılan ürün, insanların ihtiyacı olan bir ürün mü?
-Ürün piyasa değerinde mi?
-Sistem ürünsüz kullanılabilir mi?
-Şirket ödemelerini zamanında yapıyor mu?
-Şirketin ürün desteği yeterli mi?
-ürün piyasa değerinde mi ve planlama da geleceğe yönelik mi?(yanlış anlamayın ama herkes e ticaret sitesi alarak başarılı olcaksa. Bir mahallede 25 tane bakkal açılması gibi bişi olur.)
Herkese bol kazançlar…

yusuf bey sen nasıl bir istihbahratcı 30 yıldır devlete hizmet vermişsin ama kocaman bir balon olmuşsun buraya gelipte istihbahratcıyım yazacak kadara istihbahracı degilsiniz size bu meslegi ögretememişler bir egitim aldınızmı acaba

elbetteki incir mağdurları var. incir, insanların sadece emeğini ve parasını sömürmüyor, hayallerini, umutlarınıda sömürüyor. işsiz güçsüz olupta, karşısına bir imkan çıktığını sananlar, eşinden dostundan borç alıp, incir’cilere kaptırıyor. bu tezgaha düşenler, kaptırdıkları paranın büyük çoğunluğunu kurtaramıyorlar.
incir’in mağdurları çok olduğundan, internet ortamı, dolup taşıyor şikayetlerle. az sayıda incir trolü, gece gündüz bu mağdurlara cevap yazmakta, hatta, cahil mahil gibi kelimelerde kullanarak, aşağılamaya çalışmaktadır.
siz siz olun, incir’den uzak durun. ressmen “saadet zinciri” gibi bir sistem.

Yunus Bey,
İthamlarınızda haklı olabilirsiniz ancak yine de sistem tamamen paranızı kapmak gibi düşünmeyin derim. Bu kadar yorum var, forumlarda konular var. İnsanlar bir işe girerken bunları okuyordur diye düşünüyorum. Olumsuz yorumları okuyup yine de girmek isteyen insanlarında mutlaka bir bildikleri vardır.

sisteme girenlerde izlenimim şunlardır;
bir web sitesi(!) kuruyorlar, sitem oldu sanıyorsun ama on binlerce kişiye verdikleri sitenin bir kopyasından başka bir şey değildir.
ikincisi: sisteme girenler, önde yakın çevrelerine birkaç ürün satıyor ve sonra tıkanıyor, satamaz oluyor.
sisteme girenlerin bıraktığı para ile, aslan payını götürenler, insanları bu tezgaha düşürdüğü için üç beş kuruş kazanan elemanlar ve troller. bunların dışında para kazanan yok bu sistemde. kazandım diyenlerde incirin adamlarıdır.
bir polis arkadaşımın evinde düzenledikleri toplantıya katılmıştım, seminer gibi bir şeydi. incir’in adamı öyle güzel anlatıyorduki, dinleyenler, karşılarına bir cevher çıkmış gibi hayallere kapılıyordu.
30 yıl devlete hizmet etmiş bir istihbahratcı olarak, böyle oyunları uzaktan sezerim.

incir.com VS onlinemagaza.com bence online mağaza döver bu na yaa 🙂

Ben de kaç gündür bu sorunun cevabını arıyorum. Gördüğüm kadarıyla İncir.com mağduru çok insan var piyasada. İncir.com’un arkası sağlam ama OnlineMağaza.com da fakir ama gururlu bir genç gibi. Sanırım tercihimi OnlineMağaza’dan yana kullanacağım.

eray zorkol
04/11/2014 12:00

Merhaba bildiğim kadarıyla online mağaza 2010 yılından beri bu işi yapıyor incir.com daha yeni olmasına rağmen çok fazla şikayetçi ve mağdur olan var , online mağaza bu işi daha iyi ve etik yapıyor gibi geliyor bana.

Bu durum İncir’in 13500 mağazayı geçmiş olmasından ve bu fazla hızlı büyümenin aylık ortalama %30 veya daha hızlı büyüyor) getirdiği operasyonel yükten kaynaklanıyor. İncir bunları kısa sürede aşacaktır.

Bu mağdur konusunda incir de
İş kuranlar yeteri çalışma dan yada mağazası nı açıp kendisi hiç bir ürün almadan böyle başkalarının dolmuşunda gelip işi bırakanlar dır

incir çok ama çok iyi bir pazarlama stratejisi ile sunulmuş çok zekice tebrik ediyorum referans yöntemi ile en çok yine kendileri kazanıyor yani diyelim ben böyle sistem kurdum ortaklarımı eklerim daha sonra ref yolu ile birkaç üye sonra o bu derken hiç satış yapmadan güzel para kazanırım nasıl olsa ref yolu ile kazanıyorum ya sunumunu izledim kayıt olmayı düşünüyordum ama sunumu izledikten sonra vazgeçtim resmen sırtımızdan geçiniyorlar o kadar yatırımı ben de alsam üstüne neden fazla fiyat koyarak satayım ki zaten alacağım parayı almışım mağdur olanların daha çok çıkacağından eminim neymiş yakın çevreme satacakmışım yarın öbürgün işde sen bize şunu sattın böyle oldu vs olursa ne olacak

Yukarıda belirttim, ama tekrarlamak istiyorum.

Ağınızda 1000 tane mağazanız olsa, her ay 1000 tane yeni mağaza eklense buna, satış olmadığı sürece hiçbirşey kazanamazsınız.

Ağınızda 10 tane mağaza varsa ve bu 10 mağaza + siz, satış yapıyorsanız, birlikte kazanç elde ediyorsunuz demektir.

Slm kardeşim ben e ticaret kullanıcısı değilim ama benim sırtımdam para kazanıyor diye yazmışsın ama şunu sormak isterim
çalıştığımız işyerlerinin sahibi kimin sırtından kazanıyor

online mağaza ve incir mağazalarını inceledim iki firmanın 200 den fazla mağazası olduğunu gördüm bu sistemde biraz zor gibi, kendi eticaret yazılımınızı yaptırıp ürünleri kendiniz tedarik edereniz daha başarılı olur.

Onlinemağaza’nın kaç adet eticaret sitesine hizmet verdiğini bilemiyorum.
Fakat Ocak Ayına İncir 5000. mağazasını kutladı. Bundan haberdarım.

An itibariyle (haziran) 14.000 mağazayı geçmiş durumda 🙂

an itibariyle de 21.000 e ulaşmış durumda 🙂

incirle ilgili birçok yorumu okudum bende mağaza sahibiyim bir yorumda sırtımızdan para kazanıyorlar yazıyor bu şekilde düşünüyorsan o zaman hiç bir yerde çalışmayacaksın çünkü çalıştığın yer senin sırtından para kazanıyor genelde herkesin atladığı bir yer var ben 15 yıldır imalat ve ticaretle uğraşıyorum bir ürünü üretmenin ve daha zor olanı pazarlamanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirim bu gün e-ticaret yapmak isteseniz hali hazırdaki firmalarla baş etmeniz mümkün değil bırakın baş etmeyi daha sistemin altyapısını kurmakta zorlanacaksınız dışarıdan bakınca çok kolay görünüyor ama işin rengi başka incir bizi bu dalgalı denizde yalnız bırakmıyor kazanç olayına gelince bugün 1000 tl ile ne yatırımı yapabilirsiniz ama incirin size sunduğu imkanlarla bu rakama geleceğiniz için güzel bir yatırım yapabilirsiniz.
saygılar….

ali demir
03/01/2015 08:52

Ati alan uskudari gecmis…siteni kensin kur diyen arkadas git bi bankaya sanal pos iste sadece sana ne diyecekler :)…

iyi geceler arkadaşlar, insan bilmediğinin düşmanıdır diye boşa dememiş atalarımız incir girişimci olmak isteyen arkadaşlara altın tepside sunulmuş bir fırsat 990 tl gibi çok cüzi bir miktara mağaza açıyorsun, e ticaret ile ilgili tanıtım yapmak haricinde hiç bir işleme karışmıyorsun ve her ay kendi sattığın ve ekibinin sattığı üzerinden gelir elde ediyorsun , etrafındaki insanların zaten alacakları ürünleri kendi mağazandan üstüne birde hediye çeki vererek indirimli bir şekilde satıyorsun, başta dediğim gibi insan bilmediğinin düşmanıdır, sisteme girmiş başarılı olamamış insanlar gördüğüm kadarıyla yorum yazmış ben yaklaşık 4 aydır yapıyorum bu işi ve çok memnunum, emek göstermeden çalışıp didinmeden armut piş ağzıma düş yok arkadaşlar şuan incir zoru başardı 1. yılında 5000 girişimciye ulaştı ben inanıyorum ki ilerde rakiplerini de geçerek zirveye oturacak dünya tek model olan e-ticaret+network marketing sistemini birleştiren incir a.ş teşekkür etmek istiyorum arkadaşlar şuan incir zoru başardı sisteme girmeyerek siz kaybedersiniz incir kaybetmez ayrıca öyle kafasına göre de incirde mağaza açma olayı yok referansını bulup öyle geleceksin 🙂

Mağaza açmak öyle kolay değil ? Demiş arkadaş ancak sallamasyon bir forumda “incir referans” kelimesini aratmak veya “incir referansı arıyorum” demek yüzlerce referans bulmanız anlamına geliyor. Bir sistemin illaki bir ufak kazanan kısmı olacaktır. Bunlar insanları sisteme cezbettirmesi maksadı ile her zaman olmalıdır. Peki asıl soru sisteme girmek bu kadar zor ise neden herkes referans arıyor ? Çünkü satışlardan elde edilebilecek kar oranı ciklet parası gibi. Bu tür hayallere dalacağınıza opencart veya ücretli bir yazılımı kiralayıp tedarikçiler ile anlaşıp gerçek e-ticaret ile para kazanmayı neden denemiyorsunuz ? Bence bu tür şeyler ancak lise, üniversite okuyan arkadaşlar için ufak bir burs gibi gelir sağlayabilir.
Gerçek şu ki eğer tedarikçilerinizle yada toptan ürün alıp satıyorsanız gerçekten muazzam gelirler elde edebiliyorsunuz. İncir’in e-ticarette tecrübe kattığı ise tam bir yalan. Çünkü siz operasyonel hiçbir işe karışmıyorsunuz. Kargo ile bile ilgilenmiyorsunuz.

Arkadaşlar, kusura bakmayın ama bir çok arkadaşımız (milletimizin çoğunda olan bir hastalık) bilmeden, araştırmadan, işi iyi bilen insanlarla fikir alışverişi yapmadan işkembe-i kübra’dan sallamışlar.
Öncelikle şunu söyleyeyim: hangi işte çalışmadan, armut piş ağzıma düş olayı vardır. Üstelik 990 TL ye hangi ciddi işi kurabilirsiniz. İncir A.Ş. girşimcisine işi yapabilmesi için her türlü eğitimi ücretsiz veriyor. Ve istekli herkes de bu eğitimleri alarak işinde başarılı olabiliyor. Kuralına göre çalışan insanlar, Yatırdığı 990 TL yi çıkarmayı bırak 4-5 ay bilemedin 6 ay içinde maaşlı işlerden kazanamayacakları paraları kazanmaya başlıyorlar. 5 bin, 6 bin vb. rakamlar yani. Sen yeterki başarmak iste gereği gibi çalış gerisi geliyor. Türkiye’nin bu ticaret ortamında bu kadar küçük bir parayla başka sistemlerde bu kazançları sağlamanız neredeyse imkansız. Kimseye de illa bu sisteme gir denmiyor. Herkesin keyfine kalmış. Ama önemli olan senin girip girmemen değil, bilmediğin bir sistemi yalan yanlış bilgilerle acımasızca eleştirmemendir. O yüzden dileyen bu işi bilen insanlarla irtibat kurar ve beğenirse girer. Yoksa ileri geri konuşmaz. Vesselam…

Subat 2016 kampanyasi. Actigin her magaza icin 200 tl bedava alisveris ve akademi biletini alirsa 1500 ekstra puan. Hem ihtiyacını aliyorsun kendi magazandan. Hem satis yapiyorsun. Hem de ekibini kurarak super bonuslarla puanlarini ve kazancini artiriyorsun. Sistem bu. Elestiren arkadaslara şunu tavsiye ederim. Calismadan para yok. İncir de sistem 1. Zaten zorunlu ihtiyacin var. Kendi magazandan al tasarruf et. 2. Satıs yap kazancını artir 3. Ekibini kur daha fazla kazan. Üstelik süper kampanyalar var. Arkadaslar tercih sizin. Ister 300 500 binler harcar e ticaret sitesi kurarsiniz. Yalniz banka guvenlik sistemi icin 5, 6 sene gibi bir gecmisiniz olmasi lazim. ya da bir kereye mahsus 3 secenek var. 390. 990. 1590 TL ye alt yapisi hazir bir e ticaret magazaniz olur. İncir sırtımızdan gecinmiyor. Koç holding 40 50 bin çalışanın sirtindan gecinmedigi gibi.

Erdem Üçeren
05/05/2015 02:09

Merhaba , referans arıyorum yardımcı olur musunuz

Ben yardımcı olamam ancak mutlaka yardımcı olmak isteyen arkadaşlar çıkacaktır. Bu sebeple yorumunuzu onaylıyorum.

Ben yardımcı olmak isterim. İşin içinde ve kazanan biri olarak artısıyla eksisiyle işi anlatıp girşimcilik kararını size bırakmak istiyorum fakat malesef size ulaşabileceğim bir nokta bırakmamışsınız.

BENİ BU KONUDA AYDINLATRMISIN… ÇÜNKÜ ÇOK İHTİYACIM VAR BOYLE BİR GELİRE.. :/

ilkay yilan
31/07/2015 13:51

4 AYDIR İNCİR.COM’DA EMAĞAZA SAHİBİYİM. HAYATIMDA İLK KEZ ETİCARET İŞİ YAPIYORUM VE İNANIN TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLÜYORUM Kİ HAYATIMDA VERDİĞİM EN İYİ KARAR EĞAMAZA AÇMAK. ÜNİVERSİTEYE GİTMEYE KARAR VERMEKTEN BİLE DAHA ÖNEMLİ BENİM HAYATIMDA. BEN HAYATIMIN DÖNÜM NOKTASINI İNCİR’E BORÇLUYUM. KARGOLAR GEÇ GELEBİLİYOR BUNU KABUL EDİYORUM ANCAK OPERASYON EKİBİ %3 ÇIKAN BU AKSAKLIĞI ZATEN ARAYARAK MÜŞTERİYİ BİLGİLENDİRİYOR YANİ MAĞDUR KELİMESİNİ KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM…

ARKADAŞLAR BU SİSTEM ÇOKTAN TUTTU VE İLERLİYOR HİÇBİR RİSK ALMADAN OYUNU KURALLARINA GÖRE OYNAYAN HERKES BU SİSTEMDEN DELİ PARA KAZANIR.

TEK KURAL VE SİHİRLİ CÜMLE NE BİLİYOR MUSUNUZ: ” DİĞER NETWORK AĞLARINDAKİ KURALLARI UNUTUN. BİLDİĞİNİZ TEK ŞEY HİÇBİR ŞEY BİLMEDİĞİNİZ OLSUN BU SİSTEMDE”

Kesinlikle onlinemağaza diyorum. İncir.com hakkında çok iyi şeyler duymadım ve yaşamadım 🙂

arkadaşlar boşa tartışıyorsunuz googleye şikayetimvar yazın ılk cıkan siteye aramalara incir.com yazın onları okuyun bide onlinemagza yazın onları okuyun derım baska da bısı demıyorum sımdı ılk işim şirketim olmadıgı ıcın onlinemagzaya uye olmak adem bey sızede bır sorum olacak bu sıtelere kendı urunlerımızı ekleyebılıyormuyuz onlınemagzanın sözlesmeyı fesh etme durumu hakkında e-mailinizi beklıyorum

Merhaba,
Kendi ürünlerinizi ekleyemiyorsunuz ancak ben ne desem hatalı algı oluşturabilirim. Bu sebeple firmalarla iletişime geçmenizde fayda var.

İletişimi olmayan arkadaşlar yapmasın bu işi ben şahsen çok sevdim bu işi 3 ayda marka oldum insanların bakış açısı değişti bana karşı iyiki varsın incir teşekkür ederim

yunus ceylan
25/03/2015 22:01

onlinemagaza.com ve incir.com’ u öncelikle tebrik ederim, biz girişimcilere sundukları hizmetten dolayı,

beyda kar
30/03/2015 00:04

mbr onlinemagaza ve incir neden sitelerinde referas mağaza paylaşmıyorlar ?

Bunun pek çok sebebi olabilir aslında.
1. Ticari anlayışları sebebiyle olabilir.
2. Davet sistemi ile çalıştıkları için olabilir.
3. Haksız rekabet oluşmasını önlemek için olabilir.

Arkadaşlar bu daha iyi veya bu daha kötü değil asıl olan. 2 sistemin de kendine has özellikleri mevcut. Birinde fiyatlara karı sen belirleyip kazanç elde ediyorsun, diğerinde sabit fiyatlardan satış yapıp aktif gelir ve buna ek olarak alt ekibinden pasif gelir(piramit sistemi) elde ediyorsun.

Şimdi ben şu iyi bu kötü demek yerine kendi içinde bulunduğum sistemi anlatmaya çalışacağım. Bir işe girerken öncelikle ortak yapısı ve geçmişi çok önemlidir. İncirin ortak yapısı : Erikli Su YK Başkanı Hasan Aslanoba, çiçeksepeti.com, enuygun.com ve soyak holding’dir. Online mağazayı bilemiyorum ! . Referans sistemi ile kayıt olunmaktadır fakat bu üye getir para kazan anlamına gelmiyor. Saadet zincirleriyle veya Mega Holdings gibi sistemlerle karıştırmamak lazım. Satış yoksa kazanç yok !!! Satılan ürünlerin hepsi garantili , orjinal ve Servis yetkisindedir. Ben başlayalı 2 ay oldu ve çevremdeki arkadaşlarımla çok sıkı ekip çalışmalarıyla iyi bir kazanç elde ettik. Burada çevrenize ürün satıyorsunuz google da ilk sıraya çıkalım , bilboardlara reklam verelim gibi ütopik işlemlere girmemek gerekiyor. Her ailenin kişisel bazı alımları olur ay içerisinde onlar bile kafidir. Çünkü amaç 1 kişinin 100 başarısı yerine 100 kişinin 1 başarısıdır. En önemli husus aslında ekip liderinizin işe hakimiyeti, sizi yönlendirmeleri ve desteğidir. Yanlış bilgiye sahip liderler insanları saçma sapan hayaller peşine sürükleyerek hayal kırıklığı yaratabilir. Bugün başlayan birine abi ayda 3-4 bin lira kazanacaksın yattığın yerden diye anlatımla üye ederseniz kusura bakmayın ama kulaklarınız çok çınlar. Ne demiş atalarımız emeksiz ekmek olmaz. Her ayın 25 inde bir önceki ayın geliri , gelir vergisi ödendikten sonra hesabınıza yatar. Bu konuda maliye bakımından sıkıntınız olmaz. TC kimliğiniz ile sorgulama yaptığınızda kazancınızın vergilendirildiğini görebilirsiniz. Daha tabi ki birçok anlatılacak şey var fakat ben en temel hatırlatmayı yapmak isterim. Yatırılan 990 TL ile bir iş kuruyorsunuz ve bunu unutmayın. milyonlarca lira yatırarak bir fabrika veya ticaret ağı kurmuyorsunuz.

Eksi taraflarını da anlatmazsak olmaz. Şuan en büyük sıkıntı sipariş edilen ürünlerde ki 1-2 günlük gecikmeler. Aslında bunun da açıklaması çok basit. Çok hızlı büyüyen bir ticaret ağını yönetmek büyümeye endeksli olarak aynı şekilde olamayabilir. Bunun için tabi ki çalışmalar yapılıyor. Yazılımlar güncelleniyor ve güç arttıkça depodan satış yani anlaşılır tabirle Hızlı Teslimat ürünlerin oranı da artmakta. Şuan İncir de %40 civarlarında Hızlı teslimat ürünler mevcut. Bu zamanla daha da artacaktır. Gecikmelerden bahsettik fakat bu kesinlikle devamlı olan birsey gibi algılanmasın haksızlık etmemek gerekir. 5 iş günü teslimat ürünlerde 3 iş gününde de olabiliyor 6 da olabiliyor bu tamamen tedarikçinin durumuna göre değişkenlik gösteriyor.

İncir de çalışmanın başka tarafları şunlar, onlinemagazayı bilmiyorum orda yok bunlar diyemem;

1- 7/24 Müşteri hizmetleri
2- Girişimcilere özel kurumsal müşteri hizmetleri
3- Eğitimler, sunumlar, akademi binasındaki sunum salonlarının kullanılabilmesi
4- Sitenizin adı ile müşteri hizmetlerinin verilmesi, güvenlik açısından müşteriyle , müşteri hizmetlerinin devamlı iletişimde olması.
5- Sağlam bir yatırımcı ortaklığı

Gelelim şikayetler kısmına;

Bir kişi bu işte hayal ettiğini bulamadığında kötüler. Aslında o kişinin suçu değil. yazmın başında belirttiğim liderin veya sponsorunun ona ne vaad ederek bu işe soktuğu. Yazılan şikayetlerde 2 sene de çalışsanız o 990 tl çıkmaz tamamen düzmece yazılmış. Peki ben ilk ay çıkardım dersem? Yani bu tamamen çalışma performansına azmine ve disiplinine bağlıdır.

Yusuf Bey hodri meydan demiş. Ben de kendisine keşke doğru bir bilgi ve liderle işe baslasaydı derim. incirin hiçbirzaman en ucuz olacaz diye bir iddaası olmamıştır. Çünkü hiçbir site veya offline toptancı her üründe en ucuz olamaz. Piyasa şartlarına göre fiyatlar belirlenir. Size birkaç ürün yazarım sitemden, daha ucuzunu bulursanız ben size 20 tane o üründen hediye ederim. Lütfen bazı şeyleri söylerken mesnetli olalım. Tabi ki 100 liralık piyasadaki bir ürün sitemizde 175 lira da olabilir. Olmaması olmaz zaten. İncir girişimcilerle paylaştığı geliri nereden alır? tamamen kardan değil mi? Siz herşeyi karsız satarsanız sonra biz kazanmıyoruz diye ağlar durursunuz.

Neyse arkadaşlar bu konuda gerçekten daha yazacak çok şey var. Ama ben sizlere yardımcı olmak adına her türlü sorunuzu cevaplarım.

…@gmail.com mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

Not: mail paylaşmak yasak mı bilmiyorum eğer hatalıysam kusuruma bakmayın.

Selçuk ACIKARA
04/04/2015 18:30

Etrafımdaki incir.com üyesi arkadaşların baskısından bıktım. Öncelikle şunu anlamanız lazım. En yakının olan insanların bile senin sitenden alışveriş yapması zor. İnsanlar internetten alışverişe ön yargıyla bakıyorlar. Hepsiburada gibi siteler ciddi iş yapar ama sen yapamazsın. Artı incir.com u olan bir arkadaşın sitesindeki ürünlere ve fiyatlara bir göz attım. Öncelikle site inanılmaz derecede kullanışsız. Beş para etmez bana göre. Ayrıca ürünleri inanılmaz pahalı. Ana sayfada haftanın ürünleri diye geçen ürünlerin bile 10 saniyelik bir google aramasıyla daha ucuzunu bulabiliyorsunuz.

Fiyatlar incirde rekabet edebilecek düzeyde. Diyelim ki satis yapamiyorsun. Kendi magazandan aldigin üründen para kazanarak tasarruf elde ediyorsun. Bir marketten 100 lira alisverise kasadaki bayan alın şu 10 lira da bizden demiyor. Ama incir bunu diyor. iyi para kazanmak isteyen Arkadaslar. 2. 3 sene gibi emek vermeniz gerekiyor. Kusura bakmayin ama calismiyorsunuz, sonra magduruz diyorsunuz.

Merhaba, Ürün fiyatlarını değiştirebilme, istenilen kategorinin açılıp kapatılabilmesi, özgün içerik ekleyebilme gibi özellikleri ile online mağaza öne çıkıyor, fiyatları kıyasladığımız zaman online mağaza yine öne çıkıyor ve online mağaza sektörde daha eski bir firma, buna rağmen şikayetleri incire göre yok denecekkadar az, buda müşteri memnuniyeti konusunda daha özen gösterildiğini göstermekte. Ayrıca incir.com üzerinde daha önce mağazası olan bir arkadaşım yeterli seviyede satış yapamadığı gerekçesi ile mağazası kapatılmış, sadece birkez ücret ödeniyor denerek böyle bir uygulama yapılması hiç etik değil.

süleyman
14/04/2015 21:22

Merhaba Adem bey incir.com bu kapsama girer mi.

Tüketici Sorunları Derneği (Tüsoder) Hukuk Komisyonu üyesi avukat Rıdvan Yıldız, piyasada kendilerini pazarlama şirketi, network marketing şirketi gibi adlarla tanıtarak, bir sisteme üye olup, yeni üyeler kazandırması karşılığında büyük paralar kazanma vaadinde bulunan saadet zinciri sistemlerine karşı tüketicileri uyardı.

Av. Yıldız her gün onlarca şikâyet aldıklarını ifade ettikten sonra açıklamalarını şu şekilde sürdürdü “ Yeni Tüketici Kanunu ile yasaklanmasından sonra piramit sistemleri işletenler kanunun arkasından dolanmak suretiyle ürün ve hizmet satışı yaptıklarını ileri sürmektedirler. Ürün satışının aldatmaca olduğu aslında bu sistemlerin bir saadet zinciri olduğunu anlamak hiç de zor değil. Örneğin normalde 250 TL maliyeti olan bir internet sitesi 750 USD’ye satılmaktadır. Bu bile tek başına bu sistemlerin şüphe çekmesi için yeterlidir” dedi.

TANJU ÇOLAK DA FLEXKOM MAĞDURU OLDU
‘DOLANDIRICILIK SUÇU OLUŞUR’
Avukat Yıldız açıklamasında, “6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girene kadar piramit satış sistemleri hakkında yasal bir düzenleme mevcut değildi. Yasal boşluktan yararlanarak piramit satış sistemi kurulabiliyor, bu tür organizasyonlarla kendilerine pazarlama, network marketing gibi isimler veren bazı açıkgözler herhangi bir engelle karşılaşmadan rahatça varlıklarını sürdürebiliyorlardı. 6502 sayılı kanunun 80. Maddesi bu sistemleri kesin olarak yasakladı. Yürürlüğe girmiş olan yeni Tüketici Kanunu’na göre, katılımcıların bir miktar para veya mal ortaya koymak suretiyle sisteme aynı koşullar altında yeni üyeler kazandırmasına dayalı organizasyonların kurulması, yayılması ve tavsiye edilmesi suç olup, bu fiilleri işleyenler TCK’daki dolandırıcılık suçunu işlemiş olurlar” dedi.

BÜYÜK KAZANÇ VAADİ
Av. Yıldız “ Her gün bu şekilde yüzlerce insan dolandırılmakta, aldatılmakta ve bazen bunun farkında bile olmamaktadır. Günümüzde dolandırıcılar insanların zaaf, korku ve umutlarına yönelerek insanları kandırmaktadır. Bu sahtekarlar organizasyonlarını pazarlama, network marketing gibi isimlerle ve etkili reklamlarla tanıtarak, genç insanlara kolay yoldan zengin olmayı vaat etmektedir. Vatandaşlar kendilerine kolay yoldan para kazanma vaadi sunan sistemlere karşı dikkatli olmadır.” Diyerek açıklamalarına devam etti.

‘BAKANLIĞA ŞİKÂYET EDİN’
Konuyla ilgili Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise Piramit sistemlerin aslında saadet zinciri olduğunu, “Bu sistemler yasal olmasaydı devlet müdahale ederdi.” şeklinde iddialarla vatandaşların dolandırıldığını ifade etti. Ağaoğlu, “Devletimizin tüketici sorunları karşısında refleks göstermekteki hantallığı bu sahtekârlara dayanak olmaktadır. Devlet sorunlar iyice büyümeden toplumda infial meydana gelmeden müdahale etmelidir. Bu hayal tacirlerinin mağdurları, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün http://www.tuketici.gov.tr adresine şikâyet edebilecekleri gibi, Cumhuriyet Savcılığına da başvurarak, Tüketici Kanunu’nun 77. Maddesinin 17. Fıkrasına göre bu sistemi kuran, yayan ve teşvik edenlerin cezalandırılmalarını sağlayabilirler” şeklinde konuştu. kaynak http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27817613.asp

Kısa yoldan zengin olmayı herkes istiyor. Emek vermeden kazanmak varsa bir yerde hep beraber gidelim.
Şunu unutmayın,
gelecek internet, internet e-ticaret, rotamız zinde market http://www.zindemarket.com

Merhaba… Kategori Seçimi – Her iki sistemde de dilediğiniz kategoride satış yapmanız mümkün. İncirde böyle bir seçenek bulunmuyor insanların yanılmaması açısından düzeltilmesinde fayda var.

Doğrudur. Sonradan kaldırılmış olabilir. Benim incelediğim dönemde mevcuttu. 🙂

Evet Adem bey, son birkaç aydır incir.com’da istediğimiz kategoriyi açıp istediğimizi kapatabiliyoruz, sadece kategori değil, tek tek ürünleri bile açıp kapayabiliyoruz.

bilişim firmasıyız iyi bir alan adımız var. yıllardır arayış içindeyiz. ama bir türlü parasının karşılığında bir iş yazılım bulamadık. incir ve online mağaza yı araştırdık. incir elektronik katalogdan öteye geçmeyen bir sistemmiş. google da indexlenme diye bir şey zaten yok. o yüzden sadece bilen gören gelecek. internette kaybolup gidiyorsunuz. online mağaza – zahmetsiz al farklı gibi anladık. aradık konuştuk aldık ama maleesef bu sistem de hiç başarılı değil. verdiğiniz 1000 lira çöp resmen. sıkınıtılarını anlatayım ona göre değerlendirin alın alacaksanız. bir kere sitenin yazılımı çok kötü, hostları çok yavaş. site google da indexleniyor diyorlar sitenizdeki bir ürünü 2 ay sonra google arama sonuçlarında göremiyorsunuz. yani yoksunuz. sayfanıza ürün eklerken marka model göremiyorsunuz. ana kategori değil alt kategoriyi seçmek zorundasınız. bu seferde marka model görmeyince ön izleme de olmayınca ezbere ürün ekliyorsunuz. seo var diyorlar sen doldurursan 20000 ürün var diyorlar tek tek seo mu yapacakmış kullanıcı. sonra üye mesaj alış veriş ile ilgili hiç bir bilgi mail gelmiyor. size hiç bir bilgilendirme haber gelmiyor. 7/24 sitenin paneli açık olacak müşteri gelmiş alış veriş yapamamış sepete ürün atmış siz bişey sormuşsunuz ona cevap gelmiş. mağaza sahibine bir mail gönderimi yapamıyor sistem. daha detay isteyen arkadaşlar olursa arasın anlatayım. sonuç olarak ne incir ne de online mağaza zahmetsiz al gereksiz bir para harcamadan öteye geçmiyor. biz para verdik diye 1 yıl kullanıcaz 2 ay sonra iptal etmek istedik olmadı. sonrasına bakacağız artık.

Adem bey
incir.com ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterim sizden.

İncir projesi hakkında pek çok yazım var aslında. Detaylı bir görüşme istiyorsanız bana bilgi@ademaltan.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Adem beyin eleştiri yaparken dikkatli yapması ve verilen emeklere saygı gösterilmesi gerekmekte, incir.com eleştiriliyor dijital katalog benzetmesi yapılmış adamlar binlerce mağazaya aynı anda hizmet veriyor hem yazılım hem operasyon kısmını üstleniyor sizde oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz katalog benzetmesi yapıyorsunuz, bilişim firması olduğunuzu söylüyorsunuz siz yapın bakalım böyle bir katalog. Yine online mağaza eleştirisi yapmışsınız aynı şekilde hem yazılım hemde operasyon desteği veriyorlar size sunulan alt yapı dışarıda kendiniz yapmaya kalkarsanız size maliyeti nekadar olur oturun hesap yapın 1000TL ücrete bugün 1 adet bayilik için yıllık xml ücreti veriyorsunuz, oturup aklı başında değerlendirme yaparsanız bu firmalar neredeyse bedavaya hizmet veriyorlar, google indexlemesi için çaba sarfettinizmi diye sormayacağım bile, kendiniz belirttiniz imkan verilmiş olduğu halde hiçbir çalışma yapmamışsınız, panele giriş yapıp satışlarınızı bile kontrol etmeye üşeniyorsunuz sonrada bu firmaları karalıyorsunuz, piyasada bulunan bir çok hazır e-ticaret paketinden çok daha kullanışlı sistemler bunlar, eleştiri yaparken yiğidi öldürün ama hakkını verin.

Buradaki “Adem Bey” ben değilim sanırım 🙂

arkdaşlar çevremde bu işte çok başarılı ve başarısız olan arkadaşlar var.bende başarılı olma adaylarından biriyim.başarısız olanlar genelde işi kavrayamamış eğitimlerini tamamlamamış tanıtım yapmayan emek vermeyen kesimi oluştururken ,başarılı olanlar ise emeğini vermiş ve karşılığını fazlasıyla almış bir kitleyi oluşturmakta.çevremde hiç kazanamayan olduğu gibi 11500,9000,6500,4300,1500 ve ben 1200 tl gibi rakamlar elde eden insanlar da var.benim hedefim 2 yılın sonunda 30000-50000 aylık gelir elde etmek olacak.bunlar mümkün arkadaşlar ve ben öğretmenim şuan ciddi anlamda ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorum.4 ay önce 3400 mağaa varken şuan 13500 mağaza var çok ciddi planlar var.1,5 yıl sonra yurtdışına açılma fikri tedarikçiler ve müşteri hizmetleri ile ilgili iyileştirmeler.bunu tarihe not olarak düşün bu tren gideceği yere varacak.bende o tren de olacağım.olmayanlar ise bu yazdıklarına ciddi anlamda üzülecekler.bu bir fırsattır arkadaşlar.emeğinizi verin boşa gitmeyecektir.

BurakGüngör
15/08/2015 17:49

Ferat bey hangi sistemde çalışıyorsunuz ben online-magaza ile çalışmak istiyorum tavsiye edermisiniz.

şu an ki durumunu yazarmısın kardeş? tren nerde şu an 🙂

eticartte 2 firma tanırım ideasoft ve onlinemagaza.com iki firmada çok başarıları ve en önemlisi adamların ticari ahlakı çok iyi, eticaret hayatıma ideasoft ile başladım onlinemagaza.com ile devam ediyorum kusursuz hizmetinden dolayı teşekkür ederim onlinemagaza.com ailesi

bu işin yapmak istiyorsanız incir den uzak durun şikayet varda çok fazla şikayet var

Merhaba arkadaşlar ben de incir den bir mağaza açtım açmaz olaydım. Reklam ve satış üzerine başarılı da oldu sitem fakat incir tedarik konusunda cok cok sıkıntılı ve de şunu demek isterim incir e ticaret yapmak isteyen birinin uzak durması gereken bir sistem. Dostuna akrabana ve de internetten hiç tanımadığın Müşterilerine rezil oluyorsun. Cevrendekilerin sana güveni kalmıyor ve ancak bir kere satış yapabiliyorsun. Incir sosyal medya konusunda kendini asmış durumda ve fena yatırımlar alıyor . Benim asıl merak ettiğim 13500 üyeden incir üye olurken aldığı kayıt ücretlerinden trilyonlar cebine kaldı ve halen daha sorunlarını aşamadı mı . Güldürmesinler beni elimde birkaç trilyon olsa sorunsuz bir sistem kurarım … Üyelerden kalan trilyonlara gelelim incir katalog vs size gönderiyor ya oraya Verdiğiniz paranın Üçte biri gitsin geriye kalan kuponların da yüksek olanlarını kullandınız diyelim 10 tl lik Kuponları zaten incir e hediye etmiş oluyorsunuz. Kısacası dolandırılıyorsunuz ve de e ticaret hevesiniz sönüyor. Başlayacaksanız eger ben size onlinemagaza.com U öneririm ama unutmayın ki reklamsız kolay biryerlere gelemezsiniz. E ticaret gerçek karlarla olur puan aldatmacasıyla değil. Ben incirden ayrılıp online mağaza kervanından nasiplenmeyi deneyeceğim.
Aklıma gelmişken incir size zaten mağaza açmıyor kendi mağaza sisteminin Altında alt üyelik acıyor ve de Türkiye’den ziyaretçi edinmemeniz için hertürlü uğraşı veriyor siz yine de araştırın olmadı incir maduru olun selamlar saygılar

Mehmet akif
23/09/2017 09:59

Onlinemagaza komisyonlarını biliyormusun

Ne yazık ki net bilgim yok.

KİM7ULEN
05/06/2015 01:51

incir girişimcisiyim….işini iyi yaparsan geleceğe yatırım yapmış olursun incirde..incir.com 3 ay önce kargolama sürelerinde inanılmaz kötüydü ama şimdi düzeltti kendini….ben incir.com projesinde olmak isteyen dostlara iyi bi sponsor olmayı ve kendilerine kazanmayı vaad ediyorum…..

size birisi inciri tavsiye ediyorsa bu arkadaşınızsa hemen onunla arkadaşlığınızı sonlandırın

merhaba benım merak ettiğim bir konu var. ben konuyla ciddi ciddi ilgileniyorum. bende onlıne mağaza comdan yanayım. Ancak alt bayı olduğumda yanı kendı sıtemde işe başladığımda, Türkiye genelınde çok ıyı reklam yaptım dıyelım. televızyonlara dahı reklam verdim. Site patlama yaptı. Pekı bu aşamadan sonra site yı benden ızınsız kapatabılırler mı?Yada bunun bır yasal sorumluluğu var mı?

Harika bir soru sormuşsun bende bunun cevabını arıyordum. Umarım biri cevaplar.

Sitenizin domaini sizde olduğu sürece en fazla verilen hizmet kapanabilir. Ancak yapılan sözleşmede bununla ilgili bir madde var mı bilmiyorum ne yazık ki.

Mehmet akif
23/09/2017 10:05

Incir 2016 eylülde kapandı onlinemagaza rize den ses verdi görüşmeye bile kabul etmiyorlar

MUSTAFA beyin sorusunun cevabını bende merak ediyorum…

Bu iki firmanın alternatifi gizliortak hakkında uyarayım asla bulaşmayın.. Incir ve online mağaza nın farklı avantajları var, çok sayıda girişimcisi var isterseniz onları dinleyip karar verirsiniz. Onlarda da kazanamayan çook sayıda insan var. Ama gizliortak kesinlikle uzak durun derim. Eğer bol bol yalan vaat dinlemek istemiyorsanız, enayi yerine konmak boşa zaman ve para harcamak istemiyorsanız tabi. Gizliortak.com diye arayınca yorum ve şikayet de bulunmuyor pek. Kullanmış biri olarak benden söylemesi.

2 sistemde birbirinden berbat girmeyin 2 sinide denedım gördümm…

Mehmet Bey Online Magaza’nın sıkıntıları neler? Mağazamı İncir’den Online Mağaza’ya taşımayı düşünüyorum. Problemleri kısaca özetler misiniz?
Tedarik mi? Seo mu? Kargo mu? Ürün azlığı mı? Yüksek fiyatlar mı? Hakediş ödemelerindeki problemler mi?
Nedir tam olarak?

ANLIYORUM BEN SİZİ
20/08/2015 14:47

Hikaye anlatmayı bırakın, bir arkadaşın ballandıra ballandıra anlatmasıyla üye oldum. Üye olurken 500 TL. ödedim, daha hala taksiti bitmedi. Neyse sitemi çevremdekilere tanıtmaya başladım avantajları, indirimleri. İkna ettiğim arkadaşlarımdan biri cep telefonu aldı. Cep Telefonu Kulaklık olmadan geldi. 1 ay uğraştım kaç kere aradım. Size dönüş yapacaklar dendi. En sonunda kızdım o zaman dönüş yaptılar. Diyor ki “ürün özelliklerinde kulaklık yazmıyormuş”, ben de “şarj aleti de yazmıyordu niye gönderdiniz” dedim. En sonunda tamam kulaklık göndereceğiz dediler. 4 ay oldu kulaklık falan gelmedi. Artık ben de uğraşamam. Arkadaşıma her baktığımda kulaklığı hatırlıyorum. Acaba hakkımda ne düşünüyor diye canım sıkılıyor, gidip kulaklık alasım geliyor ama İncirin her eksiğini ben mi tamamlayacağım. Bedava adamların ürünlerini satmaya çalışıyoruz.20 lira kazanmadım daha. Saçmalık ötesi bir sistem çok sinirliyim hatırladıkça kızıyorum valla.

Aklı olan İncir’e hiç bulaşmaz. Sitemi 2 ayda çok iyi yükselttim. Ürün tedarik edemediklerinden ve gecikmelerden dolayı verilen siparişlerin 12 tanesi yani (2200 TL’lik kısmı) iptal edildi. Allah’tan çevreme hiç satış yapmadım da başım ağrımadı. Zaten puan sistemi de çok kötü, kâr marjı çok düşük. 2000 TL’lik ürün satıyorsun 50 TL ancak kazanıyorsun! Paramı kurtarıp sıvışacağım. Kimseye de söyleyip bayi açtırmıyorum çünkü onların da ağzı yanacak. Tedarik edemedikleri ürünü listede tutuyorlar. Saçma sapan bir piramit sistemi hatta bence tam bir Ponzi oyunu. 2 yıla kalmaz çöker. Hediye çeklerini eritip kaçacağım. Bu arada Amerika’da site açmayı planlıyorum çünkü oradaki Dropship firmaları çok iyi çalışıyor. Türkiyedeki çok iyi yükselen sitemi de Online Mağaza’ya taşımayı düşünüyorum. Deneyip öneren arkadaşlar var mı?

Onlinemagaza bencede çok daha isabetli bir seçim olacak, en azından sattığın belli karın belli herşey şeffaf, fiyatlarda genel olarak incirden daha iyi.

Mehmet akif
23/09/2017 10:06

Puan sistemiyle klasik network gibi aldatmaca var zaten kapandı

Mehmet akif
23/09/2017 10:08

2016 eylülde kapandi

Arkadaşım ben 3. Ayin sonunda 383 tl arti 200 tl bedava alisveris kazandim. Neden acaba. İncirin sistemini iyi öğren. http://Www.kaya95.com bir de reklamimiz olsun.

Ülkemizde online alışverişin oranı %2 civarında. İnternetten alışveriş yapmayan kitleye ulaşmak için kurulan kazan-kazan sistemi bence gayet mantıklı ve akıllıca. Teknoloji kullanımının artmasına paralel olarak yukarıdaki oranın da ciddi miktarda artacağını düşünüyorum. Yaklaşık bir aydır incir kullanıcısıyım ve sattığım hiç bir üründe, hiç bir süreçte sorun yaşamadım. Bahsedilen olumsuzlukların çoğu çözülmüş. Anladığım kadarı ile mağaza sayısının artması ile birlikte kısa süreli operasyonel eksiklikler yaşanmış. Ancak şu anda herhangi bir sorun olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kar oranlarını artırmak isteyen arkadaşların çalışması ve satış yapması gerekiyor. 1000 TL sermaye ile sahip olduğunuz bir e-ticaret sitesi bence büyük avantaj sağlıyor. Çalışmadan sitenizi ve ürünlerin tanıtımını yapmadan arama motorlarının en üst sıralarından satışa başlayıp kısa yoldan zengin olmayı düşünen arkadaşlar; yok öyle bir dünya.

İlgili arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

mrb arkdaşlar benim sorum incir.com şu referanslar referans oldukları için herhangi kazanç sağlıyorlar mı.birde bir göz attım en küçük üründe bile fiyat yüksek gözüküyor

incir girişimcisi olarak kendı dusuncemi soylemek ıstıyorum

olumsuz dusunen arkadaslar once bu vıdeoları ızleyın
ızlenmesı gereken
video : sunum : https://vimeo.com/109579123
video 2 : yenılıkler ve gelişmeler : https://vimeo.com/142551068
video 3 : hızlı buyume : https://player.vimeo.com/video/143584035

1.) ıncır hepsıburada magazası gıbı kendını rekabet gormedı
ıncır teknosa evkur gıbı sanal alısverısın az oldugu fırmalarla kıyaslandıgında fıyatlarının uygun oldugunu gorursunuz
ıncır hep bırlıkte guclu olmamızı vaad edıyor
ıncır demek once ınanmaktan gecıyor

ıncır 2 senede hızlı buyudu cunku sıstem cok ıyı işliyor ama bunu herbırlıkte yapıyoruz dahada buyutecegız ıhsallah

1.) şikayetlere gelınce ıncırın sıkayetlerı daha cok urunun gec gelmesınden dolayı kaynaklanıyordu bılmeyen arkadaslar ıcın soyluyorum ıncır 100 bınden fazla urununu tedarıkcıden karsılıyordu tedarık surecı 5 ıs gunu oldugu ıcın kargoya verılıp musterının elıne 7 ıle 10 gun ıcınde kapıda olmasıydı zaten ıncır 7 gunu gecen urunlerı musterısını arayarak bılgısını verıyordu

2.) gunumuzde şikayetler azaldı neden _? ıncırın artık deposu mevcut 140 bınden fazla urunu deposunda zaten mevcut depodan gonderımlerde 1 ıs gunu ıcınde hazırlanıp kargoya verılıyor buda ıncırın basarılarının bır ornegıdır

3.) dunyanın en ıyı fırmalarında bıle şikayet mevcuttur arastırmayla bunuda gormus olursunuz ornek : hepsıburada – bosch-sıemens-arcelık – vs gıbı

4.) incir hızla buyumekte olan sırketının 1 ornegını vereyım : 1 kasım 2015 tarıhınden ıtıbaren mobıl uygulama hayata gecıyor 7 farklı etkınlık olanagı sunuyor gırısımcılerıne tam destek
ıncırı kotuleyen arkadaslara seslenıyorum aksılıkler her yerde olur bır aılede bıle kızısmalar olur ama hızlı buyumekte olan bır fırma zamanla herseyı rayına otutturmaya devam edıyor
ben suna ınanıyorum ınanmak basarmanın sırrıdır yurtdışınada ılerdekı zamanlarda ulaşacagız bız bırlıkte daha gucluyuz
onlıne magaza vs gıbı magazalarla asla karıstırmayın ıncırı tşk ve saygılarımla….
referans olmak ısteyen arkadaşlara tam destek verıyorum bızler ıyı gun degıl kotu gunde bıle yanındayız cunku bız bırlıkte daha gucluyuz… tşk…

tabiki iyi olucak ben de çok inanıyorum. müşteri hizmetleri çok güzel çalışıyor. güzel bilgilendiriyor. ilgileniyorlar benim müşterilerim aksilikler de olsa hepsi memnun çünkü mutlaka hata olsa da telafi ediliyor.Ben en iyi e ticaret incir olsun istiyorum. Ben ce bir gün bu çizgiyi de yakalayacaktır. En iyi olmasa da en iyiler arasında olmalı bence. O yolda da ilerliyor.

İncir.com’a üye oldum 990 TL ödeyerek, bir arkadaşımı da üye yaptım (maalesef). Hiçbir verilen sözde durulmuyor, hızlı gönderi yazan ürün 10 günde ancak kargoya veriliyor. Üstüne üstlük yanlış ürün kargoya verilip tekrar değişimi bekleniyor. Çevremdeki arkadaşlarım destek olmak için üyesi olduğum sayfamdan alışveriş yaptılar her defasında pişman oldum.

Başka bir üyenin de belirttiği üzere ürünlerin puanları sürekli azalıyor. Bir ara bebek arabası çok satıyordum puanı da yaklaşık 100 puan civarındaydı. Bir anda puanı 40 yaptılar ürünün fiyatı da yükseldi. Yani üye olup sakın ha paranızı kaptırmayın. Üyelik ücretimi ödedikleri paralar düşünce kalan kısmı için geri istiyorum.

AHMET herkes hata yapabılır hıc kımse 4 4 luk degıldır hatalar olabılır son donemlerde degısıkler oldu ben her ay 90 100 arası urun satıyorum bazen 1 urunden 50 yada 100 tane sattıgımda oluyor bende boyle bır sorun olmadı gırısımcısın bılırsın hersey ınanmaktan başlıyor inancını yıtırme devam et kendı magazana yenı kısıler ekle emın ol 4 yada 5 sene sonra aylık gelırın 50 ıle 70 bın arasında kazanc saglayabılırsın bunu bırlıkte yapabılırsın ornek vereyım benım arkadasım aylık 4 ıle 6 bın tl kazanıyor arkadasımın arkadası 6 ıle 8 bın kazanıyor bu ısı ılk yapan serdar bey aylık 25 ıle 30 bın lıra kazanıyor _?
örnek vereyım ıncırın suanda 20 bınden fazla gırısımcısı var ıncır hem kazanır hem kazantıt tırır

zamanla ıncır bunuda telefı edecektır ıncır suanda deposunu buyutuyor emın ol 1 seneye kalmaz tedarıkcıye musterısını yonlerdırmeyecektır… saygılarımla …

Kabahat benim. arkadaşım onlinemagaza.com ile çalışıyor işler şakır şakır işliyor orada

Hamza Doğan
10/11/2015 02:37

Söylenen rakamlar arasında uçurum var. Bir girişimci 20 veya 50 TL yi geçemediğini söylerken, 1200 TL, 5 – 6 bin TL kazandığını söyleyende var. Bunu analiziyle birlikte verecek olan biri varmı acaba. Mesela şu kadar ciro yaptım, şu kadar kazandım gibi. Ne kadar ciroya ne kadar kazanç verilmiş, bu ciroya ulaşmak için ne kadar çalışma gerekir gibi. Buda göstergelerden biri olur sanırım. Bende girmeyi düşünüyorum bu işe ama yarısı çok iyi derken yarısı çok kötü diyor. Ortası nedir, gerçekten bu anlatılanlar gibimidir kestirmek çok zor bizim için. Benim bu yorumumuda yorumlamanızı rica ediyorum.

hamza bey ırtıbata gecelım sıze ısın detaylarını anlatayım arkadaslarım aylık 4 ıle6 bın tl kazananda var 8 bın tl de 25 ıle 30 tl kazananda var kanıt olarakta sızlere bu arkadaslarımın kazanc tablosunun resımlerını gostereyım yanı 100%100 kazanc ve guven verıyorum ırtıbata gecelım detaylarını anlatayım tşk…

incir.com bir tam bir fiyasko 1 binlerce girişimci var binlerce mağdur var https://www.sikayetvar.com/incircom

hami bey dunyanın en ıyı fırmalarında bıle şikayet var ornek vereyım hepsıburada.com bosch -arçelik-siemens-ve ve benzeri gibi sizin seçiminiz hangı firma olursa olsun şikayet olacaktır…

çunku denızın ustunde bıle yuresenız sizi yuzme bılmıyorlar dıye eleştirenler olur siz en ıyısımı kendı işinize bakın …

incirden iyi para kazananlar var para kazanamayan arkadaslar bu sıstemi tam anlamıyla ogrenememıslerdir…

para kazanmak ıcın once ıyı bır referans sıstemıne ıhtıyacınız olacaktır

ornek şikayetler : https://www.sikayetvar.com/hepsiburadacom

turkıyenın hızla buyumekte olan ıncır bu sıkayetlerı dıger fırmalarla kıyasladıgınızda 10 da 1 i bile degıldır.. cunku ıncır aylık 20 bın dolar cıro yapıyor her ay 2 kat hızlı buyuyor…. ıncırın suanda 20 bın den fazla magazası vardır bana kım ornek verebılır 3 senede bu kadar hızlı buyuyen bır fırma gosterebılecek var mı _?

Şikayet olabilir ama şikayetlerin içerikleri kabul edilemez şikayetler var

anıl bey ,onlıne magaza 2010 da kuruldu suanda gunumuz 2015 son ayları yanı 6 senede onlıne magazanın suanda 1800 magazası mevcuttur

incir a.ş 2012 yılında kuruldu suanda 4 sene olmasından dolayı 20.000 bin magazası var musterı hızmetlerımızde sadece 60 kısı calısıyor ve her ay 3 kat daha buyuyen bır fırmanın hala şikayetlerını one suruyorsunuz

ornek vereyım buyrun : https://www.sikayetvar.com/internet/e-ticaret/onlinemagazacom

20 bın ıle 1800 magazanın arasında 21 kat var buda şu demek oluyor ki hızla buyuyen bır fırmanın şikayetleri olacaktır
dunyanın en buyuk fırmalarında bıle şikayet mevcuttur sızın deyımınızle onlarda kabul edılememektedır…
bana ınanmazsanız buyrun bakın arastırın…

ıncır a.ş : 20.000 bın kısı ekmek yıyor
incir a.ş : 20.000 bın kısı vergı verıyor

örnek : bır fabrıkada 500 kısı calısıyor farzedersek ıncırın 40 fabrıkası var ve 20 bın kısı bundan ekmek yıyor
ornek 2 : zaten ıyı fır fırma olmasaydı ıncır 4 senede 20 bın kısı neden magaza sahıbı olurdu ki _?

bunlara ornek veremezsınız cunku dunyada 1 ılkı gerceklestırıyor ıncır ….saygılarımla….

Bana yardımcı olursanız sevinirim.. Şuan param yok fakat biryerelrden para bulup bu incir veya online.magaza dan site alacağım… lütfen rica ediyorum bu magazalardan kazanc saglayan birileri varsa açık ve net bir şekilde yazsın yoksa hiçbirşey anlamıyoruz..gerekirse cepten çaldırsın ben arayacağım 5346861007 lütfen aydınlatın bizi… benim tercihim onlinemagaza olacak gibi… gruplaşmaya karşıyım.. herkese hitap etmek lazım sonuçta…

İncir.com Girişimcilik Adı Altında Para Toplama.
Geçtiğimiz yıl bir arkadaşım vasıtasıyla Kadıköy Hasanpaşa’da İncir Akademi ismi verilmiş, köhne bir binanın 3 katında bir ofise götürüldüm. Sonrasında sunum yaptılar. 2-3 kişiyi de rol model olarak ne kadar çok kazandığını gösterdiler. Normalde birisi eksilmeden birisi artmaz mantığıyla bu tür girişimlerden uzak dururum ancak Hasan Aslanoba ismini duyunca olaya atladım. Sonra arkadaşım kredi kartımdan 990 TL çekerek sisteme beni üye yaptı. Buna mukabil o toplantıda anlatılan her şeyin yalan olduğunu öğrenmiş oldum. Sistem çok alakasız titan gibi bir şey çıktı. Mahkemede görüşürüz.

İSMAİL BEY SİZ SİSTEMİ ÖĞRENMEDEN BURADA abuk sabuk seyler yazıyorsunuz arkadaşın sunumunda emınım kı sıkıntı yoktur bunu lideriniz yada sponsorunuz ile görüşüldüğü taktirde size yardımcı olurlardı hıc bır sey bılmıyorsanız ıncırın kendı vıdeo larını ızleseydınız nasıl zırveye cıkacagınızı kolaylıkla ogrenebılırdınız burada arkadasların sunumda gosterdıgı hersey dogrudur ıyı paralar kazanılıyor tabı sız nerde nasıl para kazanacagınızı bılmedıgınızden dolayı buraya atıp tutturmussunuz

1.) pisayası aractırdıgınızda kendı magazanızdakı urunlerın pıyasadan uygun oldugunu gorursunuz
2.) kendı mağazanızda kendi ıhtyaclarınızı karsılayarak tasaruf saglarsınız + puan kazanırsınız =para
3.) actıgınız magazanın ısmını cevrenıze soyleyerek onların tek tıklamasıyla alısverıs yapmasını saglayarak para kazanırsınız
4.) kendı ekıbınızı kurun daha cok kazanın ekıp kurma yontemı sponsorunuz yada lıderınız ıle gorusuldugunde bu problemıde acmıs olursunuz
5.) sponsorlarınız ve lıderlerınız sıze balık tutup sıze vermıyor — nasıl balık tutacagınızı ogretıyor
ılerde ıncır aılesıne sponsorunuza ve lıderınıze tesekkur edeceksınız
6.) sız hemen para kazanamazsınız yavas yavas kazanmaya baslarsınız ornek : fidanı dikersiniz agac olup meyve vermesını beklersınız meyve verdıkten sonra meyvesını yersınız
tabı bunun ıcınde fidanı sulamanız havalandırmanız gerekıyor sız oturdugunuz yerden sımdı para gelmez ancak %18 sevıyesıne geldıgınız taktırde otomatık olarak para gelmeye baslar saygılarımla murat tokatlıoğlu

işallah dediğini z gibi olucaktır. ancak bodrumda olduğumuz için imkanlarımız kısıtlı izmir kadar şanslı değiliz. İzmirde tolu sunumlar çok etkili oluyor. umarım bodrumda o noktaya gelir.

eticaretkiti.com hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu sistem bana biraz daha fiyat olarak değilde altyapı ve seo konusunda daha uygun gibi geldi.

Tartışılır. Çok detaylıca incelediğim bir sistem değil. SEO ve altyapıyı siz ne kadar incelediniz?

SAYIN İMRAN ÇUKADAR :

BAHSETTIGINIZ SITE DAHA YENI VE KUCUK BIR SITE DIR AYRICA 20 BIN CESITIN OLMASI SIKINTILI CUNKU DIGER FIRMALARLA REKABET EDEMEZ AYRICA URUNLERI UCUZA ALMASI MUMKUN DEGIL CUNKU BUYUK FIRMALAR EKMEK YEDIRMEYECEGININ KANAITINDEYIM

BURADAKI EN IYI FIRMA İNCİR A.Ş DİR …

NEDEN Mİ :_?

İNCİR 230.000 BİN URUN CESIDI AYRICA KENDI DEPOSU VAR DEPOSUNDAN TURKIYENIN HER YERINE HIZLI GONDERIM SAGLAMAKTADIR…

AYRICA İNCİRİN İNTERNET ÜZERİNDEN 20.000 BİNDEN FAZLA ÜYESİ VAR
AYRICA INCIRIN ŞOK KAMPANYALARI VAR HAFTADA 1-2-3 DEFA BUNA ORNEK VERECEK OLURSAK

İNCİR’İN ÜRÜN FİYATLARIYLA DİĞER SİTELERİ KARŞILAŞTIRIN ARASINDAKİ FİYAT FARKINA BAKABILIRSINIZ_?

BILMEK ISTEDIKLERINI BANA SORUN HER TURLU CEVAP VERECEGIM SAYGILARIMLA….

şok kampanyaları oldukça güzel . katılıyorum. işte bu şekilde öne geçme fikri de mantıklı.

Düşündüm taşındım Online Mağaza konusunda karar kıldım.

Arkadaşlar İncir şunu amaçlamaktadır,
Network-Marketing ile Eticaret ‘i birleştirmek.
Çünkü en iyi pazarlama tavsiye pazarlamasıdır bu da Network – Marketing ile oluyor.
Türkçesi Ağ Pazarlaması.
İncir’in fiyatları ve kampanyaları ilk yıla göre şu an gayet iyidir ve piyasadaki bir çok dev eticaret sitesi ile çekişir vaziyette. Ben bu gün 300 TL lik alışverişte eticaret piyasasından 30 TL daha ucuza alışveriş yaptırdım bir tanıdığıma.
Amaçta tam budur. Alışveriş yapan kişi ben olmasam kesinlikle internetten almazdı mağazaya giderdi 300 TL lik ürünü gider 380 -400 TL gibi fiyatlara alırdı. Demek ki neymiş ? Yeni gelişen projelerde her zaman eksikler olabilir önemli olan bunları düzeltmek için önerilerde bulunmak. 990 TL veriyor insanlar hop 2 ayda hemen büyük paralar kazanalım diyorlar. Sadece E-ticaret yaparak çok büyük paralar kazanamazsın. Ağ Pazarlaması yaparsan çok büyük cirolara ulaşabilirsin. Tabi Ekipte önemli yardımlaşma, eğitim, toplantılar çok önemli.
Bilgi almak isteyen arkadaşlara detaylı bilgiler verebilirim.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

bir kere ürün çeşitliliği çok daha fazla olmalı ki incir henüz ürün çeşitliliği konusunda hepsiburada ya da gittigidiyor n11 le yarışamıyor. Bu da tavsiye pazarlaması iyi fikir olsa da zaten internetten alışveriş yapanlar belli sitelere yöneliyor. bu da ciddi bir rekabet ortamı doğuruyor. insanlar alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyolar. İnternet alışverişlerinde fiyat düşük olduğu takdirde tercih ediliyor incir belki bazı ürünlerde rekabet etse de çoğu ürün piyasa fiyatlarının altına düşemiyor. kargo ücreti ödemek te çok anlamsız . insanlar kargo bedavaları tercih ediyor. kargolar çok pahalı geliyor. ucuza ürün alayım derken daha pahallıya gelebiliyor. güzel proje kesinlikle ancak yapılacak daha çok şey var bana kalırsa.

tamay doğar ve seda hanım incir ailesi olarak sizlere tşk ederim

İNCİR A.Ş

TURKİYEDE 1 İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİREREK HEPSIBURADA +N11 +GITTI GIDIYOR VS -VB GIBI SITELERIN SATIŞLARINININ KAR MARJININ DÜŞTÜĞÜNÜ KANAİTİNDEYİM
İNCİR A.Ş DİĞER BUYUK SİTELERLE REKABET EDECEK KADAR GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR 🙂

230.000 BİN ÇEŞİT
MOBİL UYGULAMA
RE MARKETİNG
HEDİYE ÇEKLERİ
KARGO BEDAVA
ŞOK KAMPANYALAR HAFTADA 1-2-3-4-5 DEFA

İŞTE İNCİRİN ETKINLIKLERİ VE KAMPANLARI DAHA BİRÇOK ETKİNLİKLERİ MEVCUTTUR… SAYGILARIMLA…

süleyman
18/01/2016 22:56

İncir.com Mağduru oldum Yaklaşık 2 ay önce bir arkadaşım vasıtasıyla 1590 TL yatırarak üye oldum. Bunun 1500 TL’si size verilen indirim çekleri kalan 90 TL ise gözünüzü boyamaya yarayan kişisel kartvizitlerden oluşuyor. İlk başlarken satacağınız ürünlerden elde edeceğini karları hesaplarsınız. Ancak iş kesinlikle o şekilde değil. Ben 2 ayda hiç yapmadıysa 2 bin liranın üzerinde alışveriş yaptım elde ettiğim kar 30 lira. Bu işe başlarken anlatılan kısım ticaret, başladıktan sonra ise iş titan dönüyor. Ne kadar çok satış yapacak insan bulursan o kadar çok kazanırsın.

SAYIN SÜLEYMAN BEY BEN BU KONUYA AÇIKLIK GETİREYİM 🙂

İncir ailesi olarak yaptığınız satış reklam vb gibi herşey ileride size geri dönecektir unutmayın ki incir geleceğe yatırım yapmaktır siz bugun fidani dikiyorsunuz ağac olup meyve vermesini beklemek istemiyorsanız cevrenize iş modeli tanıtın onlarında mağaza açmasını saglayabılırsenız onlardan gelecek gelır size yansıyacaktır
basit bir örnek vereyim :

süleyman bey bugun 1 kişiyi mağaza sahibi yaptınız bugun açtırdıgınız 1 mağaza 1 sene sonra en az 100 mağaza olacaktır çunkü actırdıgınız 1 mağaza ali ise mehmete mehmet ise ayşeye ayşe ise bir başkasına mağaza açtıracaktır
siz 1 kişiyi mağaza sahibi yaptıgınız ıcın 1 sene sonra 100 mağazanın butun kazançları size gelecektir…
örnek 2 :

1 ayda 2000 liralik satış yaptınız kazancınız 30 tl diyelim ama siz 100 mağazanın sponsoru oldugunuz için 100 mağaza her ay en az 2000 tl lik satış yaptıgını farz edersek 30×100 mağazadan toplam 3000 tl kazanırsınız…. 🙂

burada önemli olan ne kadar çok kişiyi mağaza sahibi yaparsanız o kadar çok kazanırsınız
detaylı bilgiyi sponsorlarınızdan alabilirsiniz saygılarımla….

İmran ÇUKADAR
23/01/2016 13:47

Siz direk titan saadet zincirini tanıtmışsınız

MURAT TOKATLIOĞLU sadet zincirin bir parçası olmuşsun hayırlı olsun 🙂

murat bey hep iyi tarafından bakıyorsunuz ve kendinizde bahsetmişsiniz bir zincir içinde hareket söz konusu. Düşüncem şuki bence siz incirin elemanısınız

Mehmet Ali Baydemir
04/02/2016 23:03

Tüm yorumları başından sonu kadar okudum. Bu işlere hiç bulaşmamış bir tüketici olarak şunu söyleyebilirim ki;
internetten bir ürün alacaksam kesinlikle önce site’nin tanınmış ve güvenilir olmasına, sonra da ürün fiyatına bakarım..
google’a ne yazarsanız yazın size ürünün teknik özelliklerini ve fiyatını veriyor zaten. Fiyat arama motorları da var ikinci el satanlar da. Güvenli alışveriş siteleri de var, kapıda ödemeli gönderenler de. Kimse kimseyi kandırmasın, herkes cebini düşünüyor. Her iki sistem için konuşuyorum; Ürünü siz seçip satış fiyatını da siz belirleyemiyorsanız, sadece bu iki firmaya ya da benzer firmalara pazarlamacı olursunuz. Ne kadar çok satarsanız da o kadar çok kazanırsınız..
e-ticaret tamamen reklam işidir. Reklam da bedava olmaz. Reklama ne kadar çok bütçe ayırırsanız o kadar çok satış yapma şansınız olur Ancaaak; burada esas belirleyici konu ürün fiyatı ve güven’dir. Tüketici siteye güveniyorsa ve de ürün fiyatı uygunsa gelip ürününüzü alır Nokta

Burda yanlış bilgilendirme yapmışsınız, incir.com da herşey sabit değişmiyor fakat onlinemagaza.com da böyle değil, mağazanızda satmak istemediğiniz ürünü çıkarabilme imkanı var ayrıca fiyatları değiştirmek mümkün ve banner ekleme, ürün başlıklarını değiştirme gibi bir çok değişiklik yapılabilecek alan var. İki firma birbirinden çok farklı zaten incir tavsiye pazarlaması olarak duyuruyor iş modelini, online mağaza daha çok e-ticarete yönelik aralarındaki farklar aşağıda listelenmiş.

1- İstenilen kategori sistemde aktif yada pasif hale getirilebilir.
2- Ürün isimlerinde, kategori isimlerinde ve ürün linklerinde değişiklik yapılabilmektedir.
3- Çeşitli seo araçları ile SEO uyumlu yapı sayesinde arama motorlarında etkili yerleşim.
4- Özel SSL kurulumu sayesinde ödeme esnasında farklı bir alan adına bağlantı sağlanmaz, mağaza sahibine ait olan domain adresi üzerinden bütün işlemler gerçekleşir.
5- Ürün fiyatlarında değişiklik yapabilme imkanı.
6- Mağaza sahipleri özel banner hazırlayarak mağazalarına ekleyebilir, mağazalarına reklam alabilir.
7- Profesyonel paketimizde cimri.com ve bilio.com gibi fiyat karşılaştırma sitelerine mağaza kayıt imkanı.
8- Xml entegrasyonu sayesinde gittigidiyor.com, sanalpazar.com gibi pazaryerlerinde ürünleri doğrudan entegre etme imkanı.
9- Kazancın yarısı yada belli kısmı sisteme bırakılmaz, vergiler düşüldülten sonra kalan kazancın tamamı mağaza sahibinindir.

Ben bu yazıyı yazdıktan sonra her 2 sistemde kendini çok geliştirdi ve değişti de. Aslında yanlış bilgilendirme değil de eski bilgilendirme diyelim 😉

Işıl Akın
23/02/2016 23:41

Merhaba;
İncir girişimcisiyim.
2000 puan yaparak %12 seviyesine ulaştığımı varsayayım.
Bir sonraki ay 2000 puan toplayamazsam %10 seviyesine geri mi düşüyorum.Yoksa bir kez üst seviyeye çıkmış olduğumda hep o yüzdelik seviyede mi kalıyorum. Bunun cevabını bilmek istiyorum.
Şimdiden cevap için teşekkür ederim.

Ben de arkadaşlarımın yoğun istekleri ve tanıtımları üzerine mağaza açmak istedim ancak yapmış olduğum araştırmalar neticesinde olumsuz birçok eleştiri duyunca tereddütte kaldım. Doğrudur çalışmadan kazanma üye bulmadan reklam yapmadan kazanma olmaz bu yüzden bu işe daha önce girmiş ve 150, 200 hatta 300 mağaza ağına ulaşmış tanıdıklarla görüştüğümde onların da para kazanamadıklarını öğrendim. dengeli puan adı altında bir sistemden bahsettiler ve kendinin veya bir kolunun iyi çalışması olsa dahi diğer kolun zayıf olması durumunda para kazanılamadığını söylediler. bu dengeli puan ne demek? bu kadar mağazası varken neden kazanamıyorlar? bu 6 ay çalışıp da 5,6 bin kazanan arkadaşların kaç mağazası var acaba? yoksa harbiden bu incir com sırtımızdan para kazanıp bizleri enayi yerine koyan bir oluşum mu? bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu konuda benden daha bilgili olan kişiler cevap verebilirler. Yorumunuza cevap verilmesi için onaylıyorum.

incire 600 tl kaptırdım, çok az satış yapabildim,
siteler birbirinin kopyası,kopyalayıp satıyorlar,
mağaza açtıktan sonra size üye ekle diye devamlı mailler geliyor,
sonra anlıyorsunki adamlar kendin gibi enayi bul diyorlar,
15.000 mağazası var mış, 15000*600 tl=9.000.000 tl 9 trilyon çarpıyorlar piyasayı
SAKIN İNCİR İLE DOLANDIRILMAYIN SİZE KOPYA SİTE NASIL SATILIR ONU ÖĞRETİYORLAR

Tolga ORUÇ
19/03/2016 00:36

Merhaba,arkadaşlar.Günlerdir dropshoping üzerine araşturma yapıyorum ve Türkiye de olan adam gibi bir firma bulamadım. Ben e-ticaret sektörüne yeni gireceğim. alisveristutkum.com adlı bir domainim var ve bu isim altında opencart tabanlı bir web sitesi hazırlıyorum. Şimdi burada öncelikle site admini ve benim gibi bir çok ziyaretçiye sorum şu; Ben Türkiye’de olan ve siparişlerin kargo süresinde sıkıntı yaşamayacağım,e tabi içlerinde en fazla kaarlı olabileceğim firma hangisidir.Şimdi burada “stoksuzsat.com” u buldum ve arayarak iletişime geçeceğim.Yukarıda bir arkadaş ücretsiz XML hizmeti olduğundan falan bahsetmiş ama sanırım ücretli.En azından şuan ücretli. Yani arkadaşlar benim endişem şu; İnsanlr benim sitemden alacaklar ve muattap olacak durumunda olan ben olacağım ve o yüzden ben garanti bir firmadan destek almak isterim. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Tolga ORUÇ bey ben bir incir girisimcisiyim incir is modeline gercek bir ticaret olmasi dolayisi ile girdim.ve 8 aydır incirin kendini yenilemesini dikkatle takip ettim..bir kere sunu yazmak istiyorum olumsuz yorum yapan arkadaşlar bu sisteme girerken vizyonu ve is modelini anlamadan girdikleri gibi eğitim videolarını dinlemek zahmetinede katlanmadan daha ne yapmalari gerektiğini bilmeden hoop para gelsin istiyorlar..halbuki incir bizlere kolay olamayan ve zorda olmayan bir hedef koyuyor önümüze bunu basardiktan sonra ise ciddi sürekli artan kazanç kapilari açılıyor… ve 1 nisan 2016 tarihi itibari ile incir cok ciddi kazanç seviyelerinde iyileştirmeler yaptı kazanmiyorum diyen olursa dönüp kendinde arasin sorunu…biz gercek bir ticaret uzerinden para kazaniyor uz dolayisi ile girişimcileri egitmek şart incir e giren bir kisi artik egitimlerini tamamlamadan magazasini acamayacak..egitimlerini tamamlayan bir girisimcide nasil asgari ucret için haftanin alti günü 10 -12 saat calisarak o parayi kazaniyorsa incirede gereken ilgiyi göstererek kendini ve ekibini eğitip ortalama 1-1.5 senede 10-20 bin tl ve sonrasinda sürekli artan aylik gelire kavusacagini bilir ve bu bilinçle haraket eder…ve incire giript daha is modelini vizyonu algilayaman arkadaslar kafayi duvarlara vuracakalar..incir kusurlarini kabul eden ve inanilmaz hizla bunlari duzelten bir firma ben bunları canli yasiyorum ve bizlerin kazanmasi icin kazandigi parayı alt yapiya ve bizlere harcayan bir firma kazandigini cebine atımiyor…sizler ocak ayinda yurt disina acilacak olan incire şuan facebook google gibi firmalarin yatirim yapmak üzere incirle görüştüklerini biliyormusunuz..denge olayina deyinmek istiyorum benim ekibimde bir tekalt magaza acmayan girisimciler var ve ben onlarin bir kolunu büyüttüm o kişi diger kolunu kendisi yapmasin ve denge olayida olmasın oh ne güzel gelsin ayda 10-20 bin keşke kazanilsada gelse ama arkadaşlar incir gercek bir ticaret yapıyor ve bu şekilde para dagitsa birakin karini satolan ürünlerin tamami parasini dagitsa yetiremez.. detayli bilgi almak isteyen bana facebook sayfamdan ulaşabilirler sayfa ismi ; hayatini değiştir

online mağaza konusunda bilgi almak isteyen olursa http://www.724satinal.com/ inceleyebilirler kar oranları %5-25 arasında değişiyor

7 ay önce bir akrabamın zoru ile İncir.com ile tanıştım 1590 TL’ye mağazam açıldı. Sunum yapan birkaç kendini bilmezin boş laflarına kanarak paraya ihtiyacım olduğu için iyi gaza geldim 5 ayda tam 80 mağaza yaptık, bu mağaza eklemelerine hediye çeki verdiler onun dışında en yüksek 81 TL kazandım ilk aydan itibaren 43 TL, 55 TL 38 TL gibi paralar kazandım, şimdi ise 10 mağaza kaydı yapana net 2850 TL veriyoruz diyorlar yani şirkete 10 mağaza getiriyoruz şirket 15.900 TL para kazanıyor bize vergilerden sonra 2000 TL para veriyor oda 45 gün sonra şirket kuruluşundaki hedeflerden şaşmış akademi düzenleyip bir iki gösteri yapıyor ve millete mağaza ekleme gazı amaçları mağaza katıp 1590 TL almak 100 bin TL satış yapsalar bu parayı kazanamazlar biliyorlar. Gelelim ürünlere 10 siparişin 8 tanesine tedarik edemiyoruz diye dönüyorlar ürünlerin çoğu eksik.

ornekonlinemagaza.com da sedoya düşmüş

Tüm yorumları okudum, ilk olarak araştırması ve konuyu açtığı için site sahibi Adem Bey’e teşekkürler.

Soruma gelecek olursak da onlinemagaza kullanan arkadaşlar iletişime geçebilirse çok sevinirim. mail@mustafakurt.info

Teşekkürler (incir ile ilgili kesinlikle mail almak istemiyorum)

öncelikle Adem bey e çok teşekkür ederim..
tüm yorumları 1 saate sığdırıp okumaktan kafam allak pullak ama incir.com daha anlaşılır ve reklam yönü daha kuvvetli geldi.
sırf yatırım ve e ticaret yolunda deneyim kazanmak adına bu işe gireceğim.. Rabbim neyi nasip ederse onu yaşarız.. lakin kazanmak içinde çabalamak gerekir.. ben incir.com diyorum.. herkese bol şans 🙂
5-6 ay sonunda güzel anılarımı paylaşmak ümidiyle..

İncir mağduru
11/09/2016 16:21

İncir.com 9 eylül 2016 tarihi itibari ile piyasayı ve 15 temmuz darbe girişimini bahane ederek kapandığını açıkladı. Bence incir herkesten aldığı para ile başta ben olmak üzere dolandırıp kaçtılar.

Sanmıyorum ama tartışmaya açık bir konu olduğu için yorumunuzu onaylıyorum.

Geçmiş olsun.

Hayallerin daha başlamadan bitmesi kadar kötü bir şey yok. Ne diyeyim Allah bildiği gibi yapsın.

hemen kazanç yapacağım diye bu işe girenler hiç girmesin, online mağaza ile çalışmaktayım gayet de memnunum.

http://www.aldimaldim.com

eğer tepeden birileri sizden üye toplamanızı istiyorsa, bence bu sistemlerden uzak durun. bunun adı piramit, ponzi ya da hyip tir. kendi bireysel çabanızla bir şeyler yapmaya çalışın derim ben….

Sonunda battık deyip, paraları indirdiler ceplerine…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir