Takip edenler bilecektir, dikkatimi çeken ya da yeni keşfettiğim e-ticaret sitelerini biraz fazla kurcalarım. Bu hafta da gündemime Tilki Dünyası girmeyi başardı 🙂 Kendi ofisim için pano bakarken karşıma Tilki Dünyası’ndaki kağıt tutucu klipsli panolar çıktı.

Öncelikle belirtmemde fayda var, Tilki Dünyası enteresan bir dikey girişim. Ofis malzemesi satan bir firma değil, matbaa sektörüne odaklanan bir firma değil ancak aynı zamanda bu kategorilere yönelmiş bir dikey. Site içerisinde ofis malzemeleri, reklam panoları ve TV standı gibi ürünler de mevcut.

Tilki Dünyası esasen 2014 yılında kurulmuş olan MT Reklam A.Ş.’nin e-ticaret girişimi. Bu sayede de site üzerinde satılan ürünlerin önemli bir kısmı direk üreticinden tüketiciye ulaştırılmakta. Zaten firmanın bir reklam firması olması da girişimin yöneldiği sektör hakkında bilgi edinmemize yardımcı olmakta.

Site tasarlanırken inanılmaz sade bir tasarım tercih edilmiş. Bu da çok sevdiğim ve benim de çalışmalarımda tercih ettiğim bir husus. Çok karışık olmayan, ürün üzerinde onlarca kampanya, fırsat iconları olmayan tasarımları daha şık buluyorum. Hele bir de yanıp sönen o dikkat çekip satışı kat be kat arttıran! iconlar yok mu? 🙂

Site de hoşuma gitmeyen daha doğrusu eksik olduğunu düşündüğüm birkaç özellikte mevcut. Ülkemizde taksitli alışverişin bu kadar popüler olduğu bilindiği halde, site üzerinden yapılan alışverişlerde taksit seçeneği sunulmamış.

Eğer siz de alışveriş yapmak isterseniz bilmenizde fayda var;

  • Firma Kocaeli’de konuşlanmış olup, site üzerinden satın alınan tüm ürünler 2 yıl firma garantisinde.
  • Sipariş verilen ürünler 24 saat içerisinde kargoya verilmekte ve pek çok üründe kargo ücretsiz.

Yeni incelemelerde görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir