E-ticaret artık hayatımızın tam içinde. İlk zamanlarında ek sektör gibi davranan firmalardan, gerçek mağazalarını kapatıp tamamen sanal mağazacılığa odaklananlar dahi oldu. Bu süre zarfında onlarca başarılı e-ticaret sitesinin yanında pek çok başarısız e-ticaret sitesi de açıldı. Bu başarısızlıkları gördüğümde neden başarısız olduklarını genellikle (az ya da çok) anlayabildiğimi farkettim. Hal böyle olunca başarısız olduğunu düşünen e-ticaret sitelerine destek vermek amacıyla da bu siteyi kurdum.

Zamanla e-ticaret sitesi sahipleri tarafıma ulaşarak destek istediklerini farkedince bilmeden de olsa e-ticaret danışmanlığı sektörünün öncülerinden biri olarak buldum kendimi. Şimdi ise e-ticaret sitelerine destek vererek başarısız olanların sorunlarını çözmek, hayatına devam eden e-ticaret sitelerinde ise daha fazla sadık müşteri ve daha fazla kazanç sağlamaları amacıyla çalışmalar yapıyorum.

E-ticaret Üzerine Neler Yapıyorum?

E-ticaret siteleri için pek çok hizmetin profesyonel bir şekilde araştırmasını, çalışmalarını ve faaliyete geçmesini sağlıyorum. Detaylar aşağıda...

E-ticaret Danışmanlığı

Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa tarafıma ulaştığınızda bulunduğunuz sektöre uygun altyapının seçilmesi, ödeme ve nakliye sistemlerinin kurulması işlemlerini de üstlenerek size sorunsuz çalışan bir e-ticaret sitesi teslim ediyorum.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz e-ticaret sitenizin daha fazla kişiye ulaşması, daha fazla satış yapması gibi kritik çalışmaları da e-ticaret danışmanlığı hizmeti ile sağlamaktayım.

E-ticaret danışmanlığı kapsamında aşağıdaki hizmetleri profesyonel bir şekilde verebiliriz.

 • E-ticaret altyapısı seçimi ve planlaması: Sektörünüze en uygun altyapının seçilmesi ve teklif alınarak iletilmesi işlemleridir.
 • Ödeme altyapısı tercihi ve kurulumu: Sektörünüze en uygun şekilde çalışan ödeme altyapılarının araştırılması ve tekliflerin iletilmesi işlemleridir.
 • Kargo anlaşmaları: Hizmet vereceğiniz bölgelerde sektörünüze uygun çalışan kargo firmalarının belirlenmesi ve tekliflerin alınması işlemleridir.
 • E-ticaret sitesi kurulumu: Sektörünüze ve markanıza en uygun altyapıda kargo ve ödeme altyapıları da dahil bir şekilde e-ticaret sitenizin kurulması işlemleridir.
 • E-ticaret SEO çalışmaları planlaması: E-ticaret sitenizin arama motorlarında, anahtar kelimeniz ile yapılan sorgularda üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalardır.
 • Google Adwords reklam kurulumu ve yönetimi: Google Adwords reklam biçimlerinin tam fonksiyonlu olarak sizin için çalışması adına yapılan işlemler bütünüdür.
 • Sosyal medya hesap yönetimi: Sosyal ağlarda marka itibarınızı koruma, paylaşım ve iletişimde kalma adına yapılan çalışmalardır.
 • Sosyal medya reklam kurulumu ve yönetimi: Sosyal ağlarda reklamlarınızın yönetimi ve optimize edilmesi işlemleridir.
 • Kategori ağacı kurulumu: Sektörünüze uygun şekilde ürün kategori yapılarının girilmesi ve kurulması işlemleridir.
 • Ürün ve veri girişi: Sitenize ürün, kısa açıklama, yorum gibi verilerin girilmesi işlemleridir.

Dijital Pazarlama

E-ticaret sitesi sahipleri eğer dijital ortama yabancıysa site kurulduktan sonra genellikle beklemeye geçerler. Oysa reklam ve tanıtım çalışmaları olmadan insanların sitenizi bilmesine imkan yok. Bu yüzden çalışkan bir ekiple dijital pazarlama desteği de vermekteyiz.

Dijital Pazarlama içerisinde verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir;

 • Arama Motoru Pazarlaması (SEM): Google Adwords üzerinden yapılan tüm arama ağı, görüntülü reklam ağı, mobil reklamlar ve alışveriş reklamlarının kurulması ve yönetilmesi işleridir.
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Google, Yandex gibi arama motorları üzerinde, web sitenizin anahtar kelimeniz ile yapılan aramalarda üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalar bütünüdür.
 • Sosyal Medya Reklam Yönetimi: Facebook, Instagram gibi önemli sosyal mecralarda, reklamlarınızın kurulması ve yönetilmesi işlemleridir.
 • Sosyal Medya Hesap Yönetimi: Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda firmanız adına yapılan paylaşımlar ve marka itibarınızı korumaya yönelik çalışmalardır.

İçerik Yönetimi

E-ticaret sitelerinde özgünlük sağlamanın hem pratik hem de sağlıklı yollarından biridir içerik pazarlama. Bunun bilincinde olan bir e-ticaret danışmanı olarak, tüm e-ticaret sitelerine de tavsiye etmekteyim. İçerik yönetimi hizmeti ile verdiğimiz hizmetlerin tamamı şu şekilde;

 • Makale ve blog yazımı: Siteniz için kullanacağınız blog yazılarının SEO uyumlu ve profesyonel bir şekilde yazılması işlemleridir. Kelime ve içerik türüne göre yönlendirmeler de yapılmaktadır.
 • Ürün girişleri: Ürünlerinizin sitenize profesyonel bir şekilde, SEO uyumlu ve anlaşılır bir dilde girilmesi işlemleridir. E-ticaret sitesi sahiplerine zaman kazandırmayı hedefler.
 • Ürün içerik düzenlemesi: Ürün içeriklerinizin imla, karakter ve HTML kod yapısının düzenlenmesi işlemleridir.
 • Sözleşme hazırlanması: Kanunlara uygun şekilde mesafeli satış sözleşmesi, üyelik sözleşmesi gibi sitenizde zorunlu olan sözleşmelerin hazırlanması işlemleridir.

Grafik & Tasarım

Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarından biri de görsellerdir. Sitede kullanılan görseller ne kadar profesyonel olursa ziyaretçi tarafında oluşan algınız da o kadar pozitif olacaktır.

Logo, banner ve slider tasarımları ilk izlenimi etkilerken özellikle ürün görselleri satın almada büyük pay sahibi olmaktadır.

Grafik ve tasarım çalışmalarımız aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır;

 • Banner tasarımı: Sitenizde kullanacağınız slider, kampanya blokları gibi duyuru alanlarına özel hazırlanan tanıtım amaçlı grafiklerdir.
 • Logo tasarımı: Sitenize ve sektörünüze uygun şekilde tamamen size özel olarak tasarlanan marka logosu ve maskot çalışmalarıdır.
 • Ürün fotoğrafı çekimi (dekupe işlemleri dahil): Ürünlerinizin görsellerinin profesyonel bir ortamda ve ekipmanlarla çekilmesi ve düzenlenmesi işlemleridir.
 • 360 derece ürün fotoğraf çekimi: İsteğe bağlı olarak ürün görsellerinizin 360 derece panaromik çekimleridir.
 • 360 derece mekan çekimi (Google haritalara ekleme dahil): Google Maps gibi uygulamalarda kullanabilmeniz için firmanızın içini 360 derece tanıtabileceğiniz çekimlerdir.

E-ticaret Konusunda Yardıma mı İhtiyacınız Var?