Daha önce bahsettiğim Google Ürün Listeleme reklamlarından bahsetmiş ve adımları anlatmıştım. Ancak gelen mailler ve internet üzerinde karşılaştığım bazı konularda (kimi ajanslar da dahil) pek çok kişinin zorlandığını görüyorum.

Aslında hak vermek lazım çünkü Google destek birimi tarafından verilen örnek kod aslında eksik. Öncelikle şunu hatırlatmak lazım ki bir takım veriler muhakkak bulunmak zorunda. Ayrıca sütun başlıkları da Türkçe olarak işlenebilir.

Bu gibi sorunlarınıza çözüm olabilmek adına kendi oluşturduğum ve müşterilerimde de kullandığım bir veri dosyası örneğini sizlerle paylaşıyorum.

Yapmanız gereken bu dosyayı sisteme eklemek.

Sırasıyla: Google Merhant Center’a giriş yapın, Veri Feed’leri sekmesine tıklayın. Açılan sayfada Yeni Veri Feed’i butonuna tıklayın ve ülke kısmından Türkiye’yi seçip alt satırda dosyanıza bir isim verin. Değişiklikleri kaydet butonuna bastıktan sonra açılan sayfada Manuel Yükleme linkini seçin. Buradan kendinize uyarlamış olduğunuz dosyayı seçin. En son olarak da Bu dosyayı yükle ve işle butonuna tıkladığınızda veri dosyanız işlenmeye başlayacaktır.

Ürünlerinizin onay alması ilk başta 1-2 gün sürebilir. Ancak sonrasında yapılan güncellemelerde daha hızlı onaylanacaktır.

Örnek dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

9 yorum. Yeni Yorum

Teşekkürler Adem, güzel paylaşım olmuş bende yıllardır adwords reklamcılığı yapıyorum (kimse yanlış anlamasın sertifikamda var) bir kaç defa yapayım diye google bilgilendirme metinlerini okumaya başladığımda acayip canım sıkılıyor ve listeleme reklamları yapmaktan vazgeçiyordum… Yahu ya bu google çalışanları Türkçeyi etkili bir şekilde kullanamıyor yada bende biraz eksiklik var dediğim günler oldu açıkçası zaman zaman. Çünkü çok ufak bir olayı anlatmak için bile 4-5 satır yazı yazıyorlar ve uzun uzun metinler nedense benim bir hayli canımı sıkıyor. Öyle olduğunu tahmin ediyorumki çalışanlar mükemmel bir anlatım yapayım derken karşı taraftakinide canından bezdiriyorlar.

Neyse sonuç olarak sen en basit yoldan atlatmışsın ve bende iki dakikada feedi oluştum ve onay için bekliyorum artık umarım en kısa zamanda onaylanır.

Rica ederim. Güle güle kullanın.

Adem sana helal olsun.Google çevirmenleri de şapkalarını alsın gitsin artık.

🙂 teşekkür ederim. Beğenmenize çok sevindim Sertaç bey.

harbiden helal olsun onlarca satırlar ve satırlarında ıcınde onlarca lınkler ve lınklerınde ıcınde sayfalarca yazılar var ve bos bos yazılarla dolu bezdırıyorlar adamı ya

fakat benım e-tablom başlıkları ingilizce geliyor bunu nasıl duzeltebilirim ülkeyi ve dil’i türkiye seçmeme rağmen.

Teşekkür ederim. Güle güle kullanın.
Veri başlıklarını örnekteki gibi Türkçe olarak kullanabilirsiniz. Sorun çıkmayacaktır.

Sağolun Ahmet bey davetiye sitem için ararken yazınızı okudum teşekkürler paylaşım için.

Çok teşekkürler hocam kaç gündür böyle bir şey arıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir