Neden E-ticaret Danışmanlığı?

e-ticarette-guvenE-ticaret artık hayatımızın tam içinde. İlk zamanlarında ek sektör gibi davranan firmalardan, gerçek mağazalarını kapatıp tamamen sanal mağazacılığa odaklananlar dahi oldu. Bu süre zarfında onlarca başarılı e-ticaret sitesinin yanında pek çok başarısız e-ticaret sitesi de açıldı. Bu başarısızlıkları gördüğümde neden başarısız olduklarını genellikle (az ya da çok) anlayabildiğimi farkettim. Hal böyle olunca başarısız olduğunu düşünen e-ticaret sitelerine destek ve e-ticaret danışmanlığı verebilmek amacıyla yola çıktım.

Zamanla e-ticaret sitesi sahipleri tarafıma ulaşarak destek istediklerini farkedince bilmeden de olsa e-ticaret danışmanlığı sektörünün öncülerinden biri olarak buldum kendimi. Şimdi ise e-ticaret sitelerine destek vererek yardıma ihtiyacı olduğunu düşünen firmalara sorunlarını çözmek, hayatına devam eden e-ticaret sitelerinde ise daha fazla sadık müşteri ve daha fazla kazanç sağlamaları amacıyla çalışmalar yapıyorum.

E-ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret siteleri için pek çok hizmetin profesyonel bir şekilde araştırmasını ve faaliyete geçmesini sağlayan çalışmaların tümüne e-ticaret danışmanlığı diyebiliriz.

Eğer bir e-ticaret siteniz yoksa tarafıma ulaştığınızda bulunduğunuz sektöre uygun altyapının seçilmesi, ödeme ve nakliye sistemlerinin kurulması işlemlerini de üstlenerek size sorunsuz çalışan bir e-ticaret sitesi teslim ediyorum.

Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz e-ticaret sitenizin daha fazla kişiye ulaşması, daha fazla satış yapması gibi kritik çalışmaları da e-ticaret danışmanlığı hizmeti ile sağlamaktayım.

E-ticaret Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

 • E-ticaret altyapısı seçimi ve planlaması:
  Sektörünüze en uygun altyapının seçilmesi ve teklif alınarak iletilmesi işlemleridir.
 • Ödeme altyapısı tercihi ve kurulumu:
  Sektörünüze en uygun şekilde çalışan ödeme altyapılarının araştırılması ve tekliflerin iletilmesi işlemleridir.
 • Kargo anlaşmaları:
  Hizmet vereceğiniz bölgelerde sektörünüze uygun çalışan kargo firmalarının belirlenmesi ve tekliflerin alınması işlemleridir.
 • E-ticaret sitesi kurulumu:
  Sektörünüze ve markanıza en uygun altyapıda kargo ve ödeme altyapıları da dahil bir şekilde e-ticaret sitenizin kurulması işlemleridir.
 • E-ticaret SEO çalışmaları planlaması:
  E-ticaret sitenizin arama motorlarında, anahtar kelimeniz ile yapılan sorgularda üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmalardır.
 • Google Adwords reklam kurulumu ve yönetimi:
  Google Adwords reklam biçimlerinin tam fonksiyonlu olarak sizin için çalışması adına yapılan işlemler bütünüdür.
 • Sosyal medya hesap yönetimi:
  Sosyal ağlarda marka itibarınızı koruma, paylaşım ve iletişimde kalma adına yapılan çalışmalardır.
 • Sosyal medya reklam kurulumu ve yönetimi:
  Sosyal ağlarda reklamlarınızın yönetimi ve optimize edilmesi işlemleridir.
 • Kategori ağacı kurulumu:
  Sektörünüze uygun şekilde ürün kategori yapılarının girilmesi ve kurulması işlemleridir.
 • Ürün ve veri girişi:
  Sitenize ürün, kısa açıklama, yorum gibi verilerin girilmesi işlemleridir.

Çalışma Şartlarımız

Çalışacağımız e-ticaret sitelerini seçerken dikkatli olmak zorundayız. Hem marka değeri hem de itibar korumak adına sınırlı sayıda proje ile çalışmaktayız.

 • Genel Sektör Sınırı Kuralımız:
  Aynı sektörden ya da birbirine rakip olabilecek 2. bir e-ticaret sitesi ile çalışmıyoruz.
 • Sadece Yasal Siteler Genel Kuralımız:
  Çalışacağımız sitelerin sattıkları ürün ya da hizmetin hangi işi olursa olsun yasalarca ve internet kuralları gerekliliklerini getirmemesi halinde çalışmıyoruz.
 • E-ticaret SEO Çalışmaları Kuralımız:
  Aynı zamanda aynı sektörden ya da birbirine rakip 2 site ile aynı anda çalışmıyoruz.
 • E-ticaret Sitesi Sayısı Kuralımız:
  E-ticaret danışmanlığı hizmetini sınırlı sayıda proje için kullanıyoruz. Enerji ve bilgimizi aynı anda sınırlı sayıda e-ticaret sitesi için kullanıyoruz.
 • Sosyal Medya Reklam Kurulumu ve Yönetimi Kuralımız:
  Reklamlarını oluşturacağımız ya da yöneteceğimiz sitenin Facebook tarafından da engellenmeyeceği ya da yasaklı olarak belirtilmemiş sektörde olmasına önem veriyoruz.
 • Ürün ve Veri Girişi Kuralımız:
  İllegal, yetişkinlere özel ürünler ya da yasalarla internet üzerinden satışı yasaklanmış ürünlerin girilmesi işlemlerini kabul etmiyoruz.

E-ticaret Danışmanlığına mı İhtiyacınız Var?